הדרישה: 6-10 שנים לאב המטלטל‎

לאחר שהורשע בהריגת בנו הפעוט, נערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב דיון בדבר הטיעונים לעונשו של האב המטלטל. הפרקליטות: "הנאשם לא חושב על בקשת סליחה, הדבר מעיד על חוסר הפנמה"

האב המטלטל בבית המשפט, היום (חדשות 2)

פרשת האב המטלטל: בבית המשפט המחוזי בתל אביב התקיים היום (שלישי) שלב הטיעונים לעונשו של תושב המרכז שהורשע בהריגה ובהתעללות בבנו הפעוט. התביעה דרשה עונש של 6-10 שנות מאסר בגין הריגת הפעוט, ועוד 5-8 שנות מאסר נוספות בגין עבירות החבלה וההתעללות בהן הורשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנגד, במהלך הדיון האמוציונלי בבית המשפט, טענה ההגנה כי על הנאשם יש להשית עונש מופחת של שנתיים עד 6 שנות מאסר בגין סעיף ההריגה, ובגין עבירות החבלה - שנת מאסר אחת לכל היותר. עו"ד ירום הלוי המייצג את הנאשם, ציין בפתח דבריו כי קיים קושי לטעון לראיות לעונש משום שגם הוא וגם הלקוח שלו סבורים שנפלה טעות בהכרעת הדין וכי הנאשם דבק בחפותו, גם בשלב הזה.

עו"ד הלוי טען כי בבסיס הדרישה לעונש עמדו טענות גרושתו של הנאשם, אם התאומים, שהחמיאה לו על תפקודו כאב. "במהלך שעות החקירה הרבות, היא ציינה דבר אחד בגנותו, והוא שהגיש לה את התינוקות במהירות בשעה שהיה חסר סבלנות. זה עניין אחד פעוט בתוך שפע של מחמאות", הסביר.

הנאשם ביום הרשעתו, ארכיון (חדשות 2)

"היא תיארה אב חם, אוהב, שמעולם לא נקט באלימות ולא טרק דלת. הוא גם מחובר מאוד לצד הנשי שלו". עו"ד הלוי הוסיף כי לאותן מחמאות זכה הנאשם מאמה של גרושתו, עובדת סוציאלית במקצועה המתמחה בזיהוי התעללויות בילדים, סברה אף היא שלא יכול להיות שהוא פגע בתאומים.

"בכל המקרים שהיו בעבר של התעללות והריגה בתינוקות, העבריינים הודו בכך ואף מצאו לכך טיעונים", המשיך עו"ד הלוי. "זה המקרה הראשון ואולי היחיד שהנאשם טוען לחפותו לאורך כל הדרך וכי מדובר בנסיבות רפואיות".

"המעשה בלתי נתפס"

בעוד אבי התינוקות צופה במתרחש כשדמעות עומדות בעיניו, אנשי התביעה התקשו לקבל את טענות ההגנה וטענו כי לא ניתן לתפוס את המעשה המזעזע שיוחס לאב. "הורות היא זכות גדולה, אך כגודל הזכות כך גם גודל החובות הנלוות", טען עו"ד איתי פרוסט מהפרקליטות. "הכרעת הדין מציירת תמונה אחת וחד משמעית בה הנאשם נקט אלימות קשה ונשנית בבנו ובבתו. השברים שנוצרו בזמנים שונים בצלעות של הבת מלמדים שהנאשם נהג להכות במקום לטפל", טען.

עו"ד פרוסט הוסיף כי מטרת הענישה במקרה זה היא הרתעת הרבים בשל ריבוי המקרים בהם פורקים ההורים את תסכולם וכעסם על ילדיהם חפי הפשע. "בית המשפט הוא אביהם של אותם ילדים תמימים. אנחנו בפתחו של יום כיפור, באופן סמלי סליחה עמדה בלב ניהול תיק זה: הנאשם לא ביקש סליחה מבנו המנוח ולא סבר שיש טעם בכך. מדובר בחוסר הבנה והפנמה של המעשים. הרכיב היחיד שעומד לזכותו הוא קיומו של אי עבר פלילי".

"המוות לא נגרם ממחלה גנטית"

הכרעת הדין בעניינו של האב התקבלה לפני כשבועיים, אז הרשיע בית המשפט את האב בטלטול בנו בן ה-4 חודשים ובהריגתו. בנוסף הורשע האב בתקיפתה ובפציעתה של אחותו התאומה. בהחלטתו דחה השופט צבי גורפינקל את טענות ההגנה לפיהן הפגיעות בתינוקות הן תוצאה ממחלה גנטית. לאחר ההרשעה חוללו בני משפחתו של האב מהומה ומחו בצעקות על הכרעת הדין. "השוטרים שיקרו בבית המשפט, נילחם עד הסוף", קרא האב.

השופט גורפינקל ציין בהחלטתו כי האב ביצע את המעשה מאחר ולא היה מסוגל להתמודד עם בכיו של התינוק. "הנאשם לא רצה במותו של התינוק, אך טלטל אותו טלטול קטלני שהביא למותו", קבע השופט. "התינוק טולטל והוכה בראש. השברים בצלעות הם כתוצאה מאחיזה כוחנית. החבלה לא תאונתית". השופט הדגיש בהחלטה כי "המנוח לא סבל מהמחלות להן טענה ההגנה, ואין ספק שהמקור לחבלות הוא ההורים".

השופט הדגיש כי האם, שבמהלך החקירה נוקתה מכל חשד, "לא נתפסה בשקר ועדותה הייתה מהימנה". לאחר שניתנה הכרעת הדין התפרצה אמו של האב שהורשע וצעקה: "זו בושה, ביזיון".