לחיאני: "חשבתי שזה יסתיים אחרת"

ראש העיר המושעה של בת ים הביע הפתעה מגזר הדין של בית המשפט, שקבע כי לא יישלח לבית הסוהר. "נלמד את גזר הדין ונוציא מסקנות בהקדם", אמר בצאתו מבית המשפט. למרות טענת לחיאני כי מעשיו נעשו בצורה שקופה וגלויה, יש גם מי שמתחו ביקורת על גזר הדין. "גזר הדין פוגע בחברה", אמרה ח"כ יפעת קריב

זמן קצר לאחר שבית המשפט קבע כי לא יישלח לבית הסוהר, הביע ראש העיר המושעה של בת ים הפתעה על גזר הדין נגדו. "אני מודה כי חשבתי שהעניין יסתיים אחרת", אמר לחיאני ביציאה מבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מודה לבני משפחתי היקרים ולחבריי הטובים. נלמד את גזר הדין ונוציא מסקנות בהקדם", הוסיף לחיאני. "קשה לי לתפוס כי הלוואות שקיבלתי והחזרתי בתחילת דרכי לפני עשור, בצורה שקופה וגלויה, מייצרות תוצאה כזו".

בחודש מאי האחרון הורשע לחיאני, במסגרת הסדר טיעון, בשלושה סעיפים של הפרת אמונים. מטעמו של לחיאני נמסר עוד כי בית המשפט קבע ש"מדובר בראש עיר שתרם תרומה יוצאת דופן לפיתוח וקידום העיר בת ים".

"נלמד את גזר הדין". לחיאני (עזרי עמרם, חדשות 2)

למרות שביעות הרצון במחנה לחיאני, לא כולם הגיבו בשמחה לגזר הדין. "אני מוטרדת מהחלטת בית המשפט וקבלת הסדר הטיעון", אמרה היום ח"כ יפעת קריב (יש עתיד), יוזמת חוק הסדרת מעמדם של חברי המועצות בישראל. "גזר הדין מוכיח כי ניצול של כוח המשרה וקידום עניינים אישיים על חשבון האזרח כדאי בחסות בית המשפט בישראל".

"מדובר בגזר דין מוזר שלא מתקבל על הדעת ושמיטיב עם אדם אחד ופוגע בחברה שלמה", הוסיפה ח"כ קריב. "השופט ציין כי פעולותיו של לחיאני פסולות ובעלות אופי מובהק של שחיתות ציבורית וביצוע עבירות פליליות, אך החליט להקל עם לחיאני האדם. איזה מסר אנחנו מעבירים לנבחרי הציבור?".

בית המשפט שלח את לחיאני לשישה חודשי עבודות שירות וגזר עליו שישה חודשי מאסר על תנאי. כמו כן הטיל עליו בית המשפט קלון וגזר עליו קנס של 250 אלף שקלים. בית המשפט גזר גם ארבעה חודשי שירות על אבי לחיאני, אחיו של ראש העיר המושעה, שהורשע בכך שתיווך בין אחיו לבין יתר הנאשמים. על עובד חי ואבנר קריאף, בעלי נכסים בבת ים, נגזרו חודשיים עבודות שירות.

עזרי עמרם השתתף בהכנת הידיעה.