גילה כי אינו האב הביולוגי ויפוצה

37,500 שקלים פיצויים נפסקו לגבר שתבע את גרושתו לאחר שגילה כי בנם המשותף אינו בנו הביולוגי. עם זאת קבע בית המשפט לענייני משפחה בנצרת כי על האב מוטלת אחריות חלקית לגילוי המאוחר, מכיוון שספק בנוגע לאבהותו התעורר בו כבר בשלבים מוקדמים

גילה כי אינו האב הביולוגי ויפוצה (shutterstock)

בית משפט לענייני משפחה בנצרת פסק היום (ראשון) בתביעה יוצאת דופן שהגיש גבר נגד גרושתו, ולפיה הסתירה ממנו את העובדה כי אחד מילדיהם המשותפים אינו בנו הביולוגי ועליה לפצות אותו על כספי המזונות ששילם ובשל עוגמת הנפש שנגרמה לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפסק הדין עולה כי שנתיים לפני גירושי בני הזוג, נולד להם ילד שני. התובע טען כי במהלך נישואיהם יצרה אשתו קשר רומנטי עם גבר עמו היא עובדת. אותו הגבר אף נהג להתארח בביתם ובהמשך התברר כי הוא אביו הביולוגי של הילד השני. מנגד טענה האישה כי התובע ידע כל העת כי אינו אביו הביולוגי של ילדם השני וכי עם לידתו היה זה התובע שהתעקש כי הקטין יירשם על שמו במשרד הפנים.

בית המשפט החליט לקבל את תביעות הגבר באופן חלקי בלבד. ראשית, על פי הנתונים שהוגשו לו, התובע הוכיח תשלום מזונות של 6,000 שקלים בלבד לאורך השנים. שנית, למרות שהגבר תבע מאות אלפי שקלים בגין עוגמת נפש, בית המשפט קבע כי כבר בשלבים מוקדמים ביותר היו לו ספקות בנוגע לאבהותו.

"התובע לא הוכיח נכות נפשית שנגרמה כתוצאה מגילוי העובדה שהוא אינו אביו הביולוגי של הקטין ולא נגרמה לו נכות תפקודית כלשהי", קבע השופט. לדבריו, על האב מוטלת אחריות חלקית לגילוי המאוחר כי הקטין אינו בנו הביולוגי, ולכן פסק לו תשלום פיצויים מופחת בסך 37,500 שקלים.