מסתמן: מני מזוז ימונה לשופט בית המשפט העליון

תשעת חברי הוועדה לבחירת שופטים ייתכנסו היום על מנת להחליט מי השניים שימונו לשופטי בית המשפט העליון. על פי ההערכות, היועמ"ש לשעבר מני מזוז ייבחר לתפקיד בעקבות תמיכת לבני וגרוניס

מסתמן כי ימונה לתפקיד. מזוז (רויטרס)

חברי הוועדה לבחירת שופטים יתכנסו היום (ראשון) בשעות הצהריים על מנת לבחור שני שופטים חדשים לבית המשפט העליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין המועמדים המובילים ניתן למנות היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים נאוה בן אור, שופטת בית המשפט המחוזי בת"א ענת ברון ושופטת בית המשפט המחוזי דבורה ברלינר.

על פי ההערכות, מסתמן כי מני מזוז יהיה בין השניים שיקבלו את התפקיד הנכסף וייבחר לכהן כשופט עליון, כאשר עד כה שרת המשפטים וחברת הוועדה, ציפי לבני, לא ניסתה לגייס תמיכה עבור אף מועמד.

לא גייסה תמיכה. לבני (רויטרס)

חברי הוועדה יידרשו לבחור את שני המועמדים מתוך רשימה של 14 אנשי משפט. ההערכה לפיה מזוז ייבחר נובעת מתמיכתה של לבני ושל נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס במינויו. כמו כן מסתמן כי גם השופטים אליקים רובינשטיין ואסתר חיות תומכים בכך.

מזוז זכור בעיקר בשל מעורבותו בפרשת קצב, אז הסכים להגיע עם הנשיא שנחשד באונס לעסקת טיעון. בעקבות החלטתו ספג מזוז ביקורת ציבורית ומשפטית חריפה. כמו כן הונחו על שולחנו של מזוז בזמן היותו היועץ המשפטי לממשלה פרשות שחיתות בהן היו מעורבים ראשי הממשלה אריאל שרון ואהוד אולמרט.