בת 12 נחנקה למוות מבלון בבית הספר, הוריה יפוצו במאות אלפים

נערה בת 12 שאובחנה כלוקה באוטיזם נחנקה למוות מבלון שהושאר על ריצפת אולם בית ספרה בתל אביב. הוריה טענו כי לפני האירוע הטראגי מצאו בצואתה שאריות בלון והתריעו בפני המנהלת על הסכנה. אחרי האסון תבעו ההורים מיליונים ממשרד החינוך, מהעירייה ומהמנהלת. לאחרונה הוסכם שיפוצה בסכום של 750 אלף ש"ח

תבעו יותר מ-2.5 מיליון שקלים. ארכיון (חדשות 2)

דניאל כהן ז"ל מצאה את מותה בנסיבות טראגיות: בחודש אוקטובר 2008, בזמן ששהתה בבית הספר "הצרי" בתל אביב, בלעה הנערה (12), שאובחנה כסובלת מאוטיזם, בלון ונחנקה למוות. משפחתה הגישה לפני כשנה תביעה בה דרשה מעיריית תל אביב וממשרד החינוך לפצותה. בהסכם פשרה שקיבל לאחרונה תוקף של פסק דין הוסכם כי המדינה והעירייה ישלמו למשפחה של דניאל פיצויים בסכום של 750 אלף שקלים בגין האירוע שהוביל למותה המצער של הנערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום האירוע הטראגי הובאו דניאל ותלמידים נוספים לאולם בית הספר ולטענת ההורים הושארה שם ללא השגחה צמודה, וזאת למרות שסייעת הייתה אמורה ללוות אותה בכל עת. לדברי ההורים באולם בית הספר נכחו כ-65 תלמידים בעלי צרכים מיוחדים ורק חמש סייעות.

נחנקה על ריצפת האולם. אילוסטרציה (אייל בן יעיש)


דניאל נמצאה מחוסרת הכרה על במת האולם על ידי סייעת בית הספר. צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום גילה כי קנה הנשימה שלה חסום על ידי בלון וביצע בה פעולות החייאה. למרבה הדאבון, דניאל נפטרה בבית החולים יומיים לאחר מכן.

ההורים התריעו לפני האסון

בכתב התביעה טענו הוריה כי כחצי שנה לפני מותה מצאו ההורים שאריות של בלון בצואתה של הנערה. ההורים נפגשו עם מנהלת בית הספר שלטענתם התחייבה בפניהם לאסור שימוש בבלונים בשטח בית הספר. בגין הפרת ההתחייבות ובגין היעדר ההשגחה באולם דרשה משפחתה של המנוחה באמצעות עו"ד גיורא בלופרב פיצויים בסכום של יותר מ-2.5 מיליון שקלים.

בהליך הגישור שהתקיים בין התובעים לעיריית תל אביב ומשרד החינוך הוסכם, כאמור, כי הנתבעות ישלמו להוריה של דניאל סכום של 750 אלף שקלים. האופן בו יחולק תשלום הפיצוי בין העירייה למשרד החינוך טרם הוסכם והוא יוסדר ביניהן. עוד הוסכם בהסדר הפשרה כי מנהלת בית הספר, שגם נתבעה בתיק, לא תשלם פיצויים בגין אחריותה למקרה וכי משרד החינוך יישא בחלקה בפיצויים שיפסקו.