שוטרים שהכו והשפילו אזרח ערבי יפצו אותו בעשרות אלפי שקלים

שלושה שוטרים ממחוז ירושלים הכו והשפילו את תושב מזרח העיר לאחר שביקשו לערוך בגופו חיפוש לעיני בנו. המתלונן שנעצר ונחקר בעצמו הגיש תביעה, ולאחרונה פסק ביהמ"ש כי השוטרים יפצו את האב ובנו ב-60 אלף שקלים. הבן העיד בבית המשפט: "פחדתי שאבא שלי לא יחזור"

"לא היתה הצדקה לאלימות". ארכיון (רויטרס)

שלושה שוטרים ממשטרת מחוז ירושלים יפצו בעשרות אלפי שקלים שני תושבי מזרח העיר, אב ובנו, לאחר שהשוטרים הכו והשפילו את האב לעיני הבן. בית משפט השלום בעיר קבע כי בגרסאות השוטרים התגלו סתירות במספר נושאים מהותיים והורה להם לפצות בסכום של 60 אלף שקלים את האב והבן, שהיה בן 10 בעת האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש סמוך לשער האריות בכניסה לעיר העתיקה, בזמן שהאב והבן עשו את דרכם לתפילה במסגד אל-אקצא. לטענת התובעים, השוטרים לעגו לאב על מראהו, דבר שהצית ויכוח ביניהם ובעקבותיו ביקשו השוטרים לערוך חיפוש בגופו של האב. האב הסכים כי החיפוש יבוצע מטרים ספורים משם בתחנת המשטרה, ולא לעיני העוברים והשבים, אך השוטרים טענו כי אין באפשרותם לעשות זאת. לדברי האב, בשלב זה הדפו אותו שני השוטרים לקיר והחלו להכות אותו במותן ובגב. לאחר החיפוש נעצר האב, נחקר בחשד לתקיפת שוטר ושוחרר.בשל האירוע הוגשה על ידי האב תלונה למחלקה לחקירות שוטרים, ובעקבותיה הועמד אחד השוטרים לדין משמעתי. בסופו של ההליך ננזף השוטר על כך שהשפיל ופגע בכבוד המתלונן לעיני בנו במקום ציבורי ללא הצדקה.

הבן: "סבלתי כי לא יכולתי לעזור לאבא"

השופטת עירית כהן פסקה באחרונה בתביעה שהגישו האב ובנו, וקבעה כי "בין הצדדים התפתח ויכוח, וככל הנראה הוחלפו מילים בטונים גבוהים, אך דברים אלו אינם מצדיקים את ההתנהלות כלפי התובע לרבות האלימות שהופעלה כלפיו".

לטענת התובע, כתוצאה מהאירוע האלים החל הבן לסבול מהתקפי חרדה והפרעות נוספות. בעדותו תיאר הילד את תחושותיו לאחר שאביו נלקח לחקירה, ואמר "פחדתי מאוד על אבא שלי, שלא יחזור אלי. סבלתי כי לא יכולתי לעזור לו".