19 שנות מאסר על הריגת הנער שלומי נוהי ז"ל

בית המשפט המחוזי גזר 19 שנות מאסר על עמית טויל בגין הריגת הנער שלומי נוהי ז"ל. טויל הכה את נוהי בראשו באמצעות לום והשאיר אותו כשהוא מתבוסס בדמו. הוא אף התגאה בפני חבריו שהנער מפרפר. טויל הורשע בהריגה במסגרת הסדר שעורר התנגדות בקרב משפחת הקורבן. ביהמ"ש קבע כי הוא "הפגין אכזריות ורמה גבוהה של אלימות"

טויל בעת מעצרו (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שני) 19 שנות מאסר על עמית טויל (33) שהורשע בהריגת הנער שלומי נוהי ז"ל. בדצמבר 2005 הכה טויל את נוהי בראשו באמצעות לום בזמן שהלך ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טויל השאיר את קורבנו מחוסר הכרה ומתבוסס בדמו על מדרכת הרחוב. נוהי פונה לבית החולים עם שבר בגולגלתו ומת מפצעיו כעבור ארבעה ימים, כשהוא בן 17 בלבד. המקרה פוענח שבע שנים לאחר התקיפה, בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידי המשטרה.

האב שבת רעב בגלל ההסדר

מכתב האישום עולה כי בין טויל ונוהי, שהיו מיודדים, פרץ סכסוך לאחר שנוהי דקר את טויל, אירוע שבעקבותיו בחר טויל לנקום בנער ולהכות אותו. בהסדר הטיעון אליו הגיעו הנאשם והפרקליטות, הוסכם כי בתמורה להודאה במיוחס לו, יואשם טויל בהריגה במקום ברצח, ועונשו יוגבל ל-20 שנה. אביו של נוהי הביע ביקורת חריפה נגד הסדר הטיעון שגובש עם התוקף, ואף שבת רעב מול משרדי הפרקליטות. לדבריו התביעה גילתה ותרנות כלפי הנאשם.

האב של נוהי ז"ל על רקע תמונתו (חדשות 2)


בדיון דרשו התובעות עורכות הדין שרון הר-ציון וענת בן זאב להחמיר בעונשו של טויל ולגזור עליו 20 שנות מאסר, בין היתר בשל עברו הפלילי הכולל שש הרשעות בעבירות אלימות ורכוש. מנגד העידה לזכותו רעייתו של הנאשם וטענה כי מדובר בבעל מסור ודואג שאהוב על הבריות.

כאמור, שופטי בית המשפט המחוזי, גלעד נויטל, מאיר יפרח וגיליה רביד גזרו על טויל 19 שנות מאסר וקבעו כי הוא "הפגין אכזריות ורמה גבוהה של אלימות. הנאשם הכה את המנוח בעוצמה כה רבה בראשו ואחר כך לא חדל מהכותו ברגליו גם בעת ששכב מחוסר הכרה על המדרכה". בהמשך ציינו השופטים כי הנאשם "עזב את המנוח במצב קשה מבלי להושיט לו עזרה ואפילו סיפר לחבריו שהמנוח מפרפר". השופטים גם פסקו כי הנאשם יפצה את משפחת הקורבן ב-200 אלף שקלים.