אישום: שוטרי מג"ב וחייל שדדו עובדים זרים

מח"ש הגישה לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד שני שוטרי מג"ב וחייל בשירות חובה, לפיו ביצעו שורה של מעשי שוד נגד עובדים זרים באתרי בנייה באזור השפלה. השלושה נהגו להתחזות לשוטרים בתפקיד, לאיים על העובדים בנשקם האישי, לכפות אותם ולשדוד מהם כסף, טלפונים סלולאריים, אשרות שהייה ודרכונים

אחד החשודים במעצרו (איתי עמיקם)

לבית המשפט המחוזי בלוד הוגש הבוקר (שני) כתב אישום נגד שני שוטרי משמר הגבול וחייל צה"ל בשירות חובה, בגין שורה של מעשי שוד שביצעו בעובדים זרים. מכתב האישום עולה כי השלושה כפתו עובדים זרים באתרי בנייה באזור השפלה ושדדו מהם עשרות אלפי שקלים, טלפונים ניידים, אשרות שהייה ודרכונים, תוך יצירת מצג כוזב לפיו הם נמצאים במקום מכוח תפקידם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אירוע השוד הראשון המפורט בכתב האישום, שהוגש באמצעות מח"ש, אירע בסוף חודש יולי. הנאשמים הגיעו לאתר בנייה ברמלה אותו הכירו מתוקף עבודתם כשוטרים, כשהם חמושים ברובה M16. השוטרים והחייל דרשו מהעובדים באתר הבנייה למסור להם את אשרות השהייה שלהם וביצעו בגופם חיפוש. לאחריו, כפתו השלושה עובד זר באזיקון פלסטיק ושדדו ממנו 1,463 שקלים וטלפון סלולארי. במקרה אחר פשטו באישון לילה על אתר בנייה נוסף ושדדו מאות שקלים מ-11 פועלים ממוצא סיני.

חשוד בהארכת מעצרו (איתי עמיקם)


באותו אופן, על פי האישום, ביצעו השלושה מעשי שוד בעובדים זרים גם באתרי בנייה במזכרת בתיה ובבאר יעקב. סך הכול התקבלו במשטרה 16 תלונות של עובדים זרים המפלילות את הנאשמים. מבקשת המעצר עולה כי אחד הנאשמים אף שיחזר את המעשים.

יחד עם כתב האישום הגישה המחלקה לחקירות שוטרים גם בקשת מעצר עד תום ההליכים נגד השלושה. בית המשפט המחוזי נעתר לבקשת עו"ד אפרת נחמני בר ואסר את פרסום שמם של הנאשמים. מעצרם הוארך עד לשבוע הבא.