לבני: "לחקור טענות ששופט הטריד מינית"

לחדשות 2 Online נודע כי בעקבות דבריה של עורכת דין מחיפה, שלפיהם שופט מכהן בבית המשפט המחוזי בעיר הטריד אותה מינית לפני שנים, פנתה שרת המשפטים ליועמ"ש בבקשה לחקור את הטענות. הפרקליטה אמרה בריאיון לרדיו: "כשיצאתי מהחדר הוא ניסה לנשק אותי"

דורשת לחקור, שרת המשפטים לבני (רויטרס)

שרת המשפטים ציפי לבני פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיחקור את טענותיה של פרקליטה במחוז חיפה, שטענה כי הוטרדה מינית על ידי שופט מחוזי בצפון, שעדיין מכהן בתפקיד - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפנייתה כתבה השרה לבני: "אבקש לבדוק את הדברים שכן מהריאיון של הפרקליטה לשעבר במחוז חיפה עולה חשש לביצוע עבירה לכאורה על ידי השופט וכן ידיעה של המערכת על האירועים האמורים. לפיכך אודה על בדיקה דחופה של הדברים, בעיקר לאור המצב הכללי והפגיעה באמון הציבור במערכת המשפט ובמערכת אכיפת החוק".

שלשום (שישי) התראיינה הפרקליטה, עורכת הדין אביטל בן נון, בתוכנית "זירה חופשית" ברדיו חיפה בהגשת העיתונאים יוסי מזרחי ואלי לוי, וגוללה את תלונתה. האישה, שכיהנה כפרקליטה בפרקליטות מחוז חיפה, זומנה לשיחה בעקבות פרשת השופט כהן, ואז הדהימה את המראיינים כשאמרה כי גם היא חוותה חוויה דומה.

"יש התנהלות בעייתית בין שופטים לעורכי דין, אני עצמי עברתי אפיזודה לא נעימה עם שופט מחוזי שניהלתי אצלו תיק", היא חשפה. "הוא קרא לי אליו ללשכה בסוף התיק והטריד אותי. הוא ניסה לדבר על החיים הפרטיים שלו, ניסיתי להסיט את הנושא. זאת סיטואציה לא נעימה, זה אדם בעל סמכות - אפילו אני, שהייתי בטוחה שאם אעמוד בקטע כזה אוריד סטירה למישהו, קפאתי במקום".

"כל טיוח או הגנה על מקורבים שיתגלה במערכת ייבדק"

הפרקליטה הוסיפה וסיפרה: "כשיצאתי מהחדר הוא ניסה לנשק אותי. אם זה היה קורה היום הייתי עושה משהו. אז, כשהייתי בפרקליטות, הלכתי לפרקליטת המחוז ואמרתי שאני לא רוצה להופיע אצלו יותר".

השרה לבני התבטאה לא פעם נגד ניסיונות לטייח פרשיות שבמרכזן עומדים אנשי מערכת אכיפת החוק. בעבר היא אמרה כי "כל טיוח או הגנה על מקורבים שיתגלה במערכת ייבדק ויטופל במלוא החומרה". עוד היא הוסיפה כי "אמון הציבור במערכת שלטון החוק הוא חיוני, ולכן כל מי שפוגע באמון הזה לא יישאר חלק מהמערכת".