מיליונים מאבוטבול – למשפחת הנער שנרצח

בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק כי פרנסואה אבוטבול ובן דודו אבי אבוטבול ישלמו יותר מ-2.3 מיליון שקלים למשפחתו של הנער רענן לוי ז"ל שנרצח בידיהם. "גדיעת פתיל חייו של המנוח בגיל כה צעיר ובאלימות כה רבה, צריכה להילקח בחשבון בעת פסיקת הפיצוי", קבעה השופטת

ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב נתן בשבוע שעבר פסק דין חלקי בתביעה שהגישה משפחתו של הנער רענן לוי ז"ל וקבע כי רוצח הנער, פרנסואה אבוטבול, המכונה הג'ינג'י, ובן דודו, אבי אבוטבול, ישלמו למשפחתו של רענן סכום של יותר מ-2.3 מיליון שקלים. על פי פסק הדין של השופטת דליה גנות, פרנסואה, המרצה מאסר עולם בגין הרצח, ישלם 80% ואילו בן דודו שהורשע בקשירת קשר ונשפט לשש שנות מאסר, ישלם את 20 האחוזים הנותרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רענן לוי ז"ל בן ה-18 נרצח בחודש דצמבר 2004 מחוץ למועדון לילה בקיבוץ שפיים לאחר קטטה שפרצה בין שתי קבוצות נערים. על פי הנטען בכתב התביעה, לוי לא השתתף בקטטה אך בני משפחת אבוטבול סברו שהיה מעורב בה, החלו לרדוף אחריו עם רכב הג'יפ שלהם ודקרו אותו למוות.

משפחתו של לוי הגישה בחודש נובמבר 2011 תביעת עתק נגד חברת האבטחה של מועדון הלילה, משטרת ישראל ופרנסואה ואבי אבוטבול. פסק הדין החלקי של השופטת גנות הכריע רק בעניינם של בני משפחת הפשע מנתניה. "גדיעת פתיל חייו של המנוח בגיל כה צעיר ובאלימות כה רבה, תוך קיצור תוחלת חייו באופן משמעותי מאוד הינה טראגית וצריכה להילקח בחשבון בעת פסיקת הפיצוי", קובעת גנות.

פרנסואה אבוטבול, הוא בנו של צ'רלי אבוטבול שנמצא ירוי בראשו בביתו בחודש אפריל השנה כשהערכת המשטרה גורסת כי שם קץ לחייו. פרנסואה "הג'ינג'י" הוא גם בן דודם של אסי ופרנסואה אבוטבול שנרצח על ידי מתנקש בשנת 2011.

פסק דינה של השופטת בעניין יתר הנתבעים עתיד להינתן בקרוב.