האונס "חזר" בחלום, האב הורשע

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של גבר בן 75, שהורשע לפני יותר משש שנים בכך שנהג לאנוס את בתו בת ה-10. הבת נזכרה במעשי האונס יותר מעשור לאחר שהתבצעו, בעקבות חלום שחלמה. כעת, 28 שנים אחרי המעשים עצמם – יישלח האב ל-12 שנות מאסר

האונס "חזר" בחלום, האב הורשע (אילוסטרציה (רויטרס)

28 שנים אחרי האונס - האב יישלח למאסר: בית המשפט העליון בירושלים דחה הבוקר (רביעי) ערעור של אב שהורשע לפני כשש שנים באונס בתו, בזמן שהייתה בת 10. רק 13 שנים לאחר מכן נזכרה הבת במעשים הקשים - וזאת בעקבות חלום שחלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, בשנים 1986-1987 נהג האב להיכנס לחדרה של הבת בשעות הלילה בתדירות של מספר פעמים בשבוע, שם היה אונס אותה ומבצע בה מעשים מגונים. כשהייתה בת 22 עזבה הבת את הארץ ועברה להתגורר בניו יורק. כשנה לאחר המעבר, חלמה כי היא מקיימת יחסי מין עם אביה. מיד כשהתעוררה מהחלום כתבה את פרטיו.

"לטענתה, באותו רגע ניעור בה זיכרון בנוגע למעשים מיניים שביצע בה אביה בילדותה", נכתב בכתב האישום. ההיזכרות במעשי האב גרמו לבת לתגובות פיזיות ונפשיות קשות. בהמשך היא הטיחה באביה ובמשפחתה את טענותיה בנוגע למעשים המיניים.

האב הכחיש את הטענות בתוקף וטען כי בתו בדתה אותן מלבה על רקע בעיותיה הנפשיות. גם משפחתה לא תמכה בה בתחילה, אך בהמשך זכתה הבת לאמון המשפחה וחשיפת המעשים אף הובילה לכך שהוריה התגרשו.

12 שנות מאסר

שלוש שנים לאחר שחלמה את החלום, שבה הצעירה ארצה והגישה תלונה במשטרה נגד אביה - תלונה שהובילה להגשת כתב האישום. לפני יותר משש שנים הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את האב במעשים וגזר עליו 12 שנות מאסר ופיצויים בסך 228 אלף שקלים.

עם זאת, בית המשפט קיבל את בקשת האב לעכב את תחילת המאסר עד להגשת הערעור בבית המשפט העליון. הבוקר כאמור דחה בית המשפט את ערעורו של האב והותיר את העונש על כנו. בחודש הבא צפוי האב, כיום בן 75, להישלח למאסר ממושך.

בהכרעת בית המשפט העליון נכתב כי "על העונש לשקף את החמורה של מעשי פגיעה שכאלה בילדים רכים בשנים, בדל"ת אמות בית המשפחה, רחוקים מכל עין חיצונית. העונש שהושת על המערער הולם את נסיבות העניין. לא ניתן להתעלם מחומרת המעשים ומהפגיעה במתלוננת".

"אסיים את חיי בכלא - על סמך חלום"

"חלום שהבת שלי חלמה לפני 15 שנה הרס לי את החיים", אמר האב לאחר ההחלטה. "חוץ מהחלום אין שום הוכחה נוספת. במשך שנתיים וחצי חיכיתי יום יום שהעליון יראה את העוול הנורא ויתקן, אבל הם גזרו את דיני לסיים את חיי בכלא - על סמך חלום בלבד".

עו"ד אורי קידר, המייצג את הבת, דחה בתוקף את דברי האב. "לנו היה ברור כל הזמן שביסוד ההרשעה יש המון ראיות תומכות, נסיבתיות, אפילו ראשית הודאה של הנאשם", אמר לחדשות 2 Online. "מדובר בספין שכאילו מדובר בחלום של הנפגעת. מה שחשוב הוא שברגע שנזכרים - אפשר לבחון את הזיכרונות. זה לא סיפור נדיר, התעוררות מאוחרת היא נפוצה במקרה של גילוי עריות, אבל העובדה שלקח 12 שנה להגיע להכרעה הזאת היא מרתיעה".

"מדובר באדם מדהים ששיקמה את עצמה בכוחות עצמה והייתה בטוחה בצדקתה", הוסיף עו"ד קידר. "היא נרגשת ומודה לשופטים ולכל מי שתמך בה. היא יכולה להתחיל את החיים שלה סוף סוף".