הורשע רוצח האישה המוכה בצפון

שנתיים וחצי אחרי הרצח, עדנאן זעאדה הורשע ברצח נסרין מוסרתי, אישה מוכה ממרכז הארץ שנמלטה צפונה. המורשע מכחיש כל קשר לרצח ואומר כי בכוונתו לערער: "אני עמוס ברנס 2, אין לי קשר לרצח". המשטרה חשדה שבעלה האסיר הזמין את רציחתה, אך לא נמצאו ראיות לכך והוא לא נכלא בכתב האישום

המורשע ופרקליטו בביהמ"ש, היום (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע הבוקר את תושב הצפון, עדנאן זעאדה, ברצח נסרין מוסרתי, תושבת המרכז לשעבר שנרצחה במאי 2012 כשיצאה לעבודתה בכפר יאסיף שבגליל התחתון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרצח בוצע בשעות הבוקר, לעיניהם של עוברים ושבים ברחוב. בתיעוד של מצלמות אבטחה שהועברו לידי המשטרה רואים כיצד הרוצח מתקרב אליה, יורה בה ובורח. לאחר הרצח נעצרו מספר אנשים, וכתב אישום נגד הנאשם המרכזי שכפר בכל המה שיוחס לו.

בית המשפט הרשיע אותו כאמור ברצח. לאחר הכרעת הדין אמר המורשע: "אתם תראו שאני עמוס ברנס מספר שתיים, אני לא קשור לרצח הזה, לא מכיר את הבחורה, וצר לי שבית המשפט החליט היום להרשיע אותי ברצח. כל היכרותי בסיפור הזה זה שהכרתי את בעלה לשעבר של הנרצחת, הוא היה איתי באותו תא מעצר אבל זה לא אומר שהוא שלח אותי או שאני קשור לרצח הזה. אני אערער על ההחלטה כי אני חף מפשע".

אבי הנרצחת: "אני בטוח שבעלה קשר לרצח"

עו"ד יונתן בר זוהר, פרקליטו של זעאדה, אמר אחרי הפסיקה: "אני שוב מדגיש שמרשי טען לחפותו כל הזמן. מה שמוזר בסיפור זה שעד התביעה שהפליל את מרשי והביא את העדות בחקירה כשהובא לחקירה נגדית בבית המשפט הוא החליט לשמור על זכות השתיקה, ולא יכולנו לחקור אותו נגדית. לאחר שנקרא את פסק הדין, נשקול את הצעדים הבאים,

פרט לעבירת הרצח, בית המשפט הרשיע אותו גם בהחזקת נשק. אביה של הנרצחת הגיע לדיון, ובסיומו אמר: "אני מרוצה מהרשעת הרוצח, בתי נרצחה ברחוב לאור יום סתם ככה בלי שאף אחד ימצמץ או יפחד מההשלכות. אני מצפה שגם בעלה לשעבר יקבל את אותו עונש כי אנחנו בטוחים ב-100 אחוז שהוא קשור לרצח".

לאחר הרצח במשטרה חקרו גם את בעלה, אסיר באחד מבתי הכלא, ונבדק האם הוא הזמין את הרצח לאחר שאשתו ברחה ממנו אך אין לכך עדויות והוא לא נכלל בכתב האישום. הנרצחת, נסרין מוסרתי, סבלה מאלימות והתעללות מצד בעלה, היא הוכנסה למעון לנשים מוכות בכפר יאסיף עד שהרוצחים עלו על עקבותיה.