ניסוי בשידור חי: דיון בעליון הועבר בשידור ישיר

שבעה שופטים, ובראשם הנשיא גרוניס, דנו בסוגיית האחריות הפלילית של נהגי "מירוצי מכוניות". הפעם הדלתיים לא נשארו סגורות לתקשורת, ולראשונה נערך ניסוי בהעברת דיונים משפטיים בשידור חי

ניסוי בבית המשפט העליון (חדשות 2)

לראשונה פתח היום (שלישי) בית המשפט העליון את שעריו ואפשר לכלי התקשורת להקליט ולהעביר מתוך האולם דיון - בשידור חי. אנחנו הרמנו את הכפפה והעברנו לכם כאן בחדשות 2 Online את הדיון העקרוני שעסק באחריות הפלילית של משתתפי "מירוצי מכוניות". בשלב זה אפשר בית המשפט להעביר מתוך הדיון רק את הקול - ללא תמונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון המשודר השתתפו שבעה שופטים, ובראשם נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס. הסוגייה שהונחה לפניהם היתה סוגייה עקרונית: האם יש אחריות פלילית כששני נהגים מתחרים במירוץ מכוניות מאולתר, ואחד מהם מאבד את השליטה על רכבו, מתנגש בקיר ונהרג. האם ניתן להטיל אחריות פלילית בעבירת הריגה על הנהג השני?

בערעור הפלילי נקבע ברוב דעות כי ניתן להרשיע את הנהג בהריגה, אך עתה דן בית המשפט העליון בסוגייה פעם נוספת, לעומק.

דיון ב"מירוצי מכוניות". גרוניס, ארכיון (פלאש 90)

ההחלטה לאפשר לתקשורת לשדר את הדיון נעשתה במסגרת פיילוט, אודותיו סיכומו לפני כחצי שנה נשיא בית המשפט העליון גרוניס ושרת המשפטים ציפי לבני. בהתאם לסיכום שהשיגו השניים, יתאפשר לכלי התקשורת לשדר דיונים בנושאים חוקתיים משמעותיים דוגמת גיוס בני ישיבות, ביטול חוקי כנסת וכדומה.

עוד הוסכם כי נכון לעכשיו לא ישודרו דיונים שנוגעים לעניינים אישיים. בשלב זה תיבחן האפשרות של העברת שידור ישיר, או הקלטה של ערוץ השמע בלבד, למרות שישנן הצעות חוק המאפשרות הרחבה של אפשרויות השידור.

דוברת הנהלת בתי המשפט, עו"ד אילת פילו, ציינה כי "בהתאם ללקחים שיופקו, יוחלט על המשך הפיילוט".