מדריכת הזומבה הערבייה נגד השב"כ

מה הסיווג הביטחוני שהשב"כ דורש כדי להעביר שני שיעורי אימון גופני ביום ספורט לאנשיו? צעירה ערבייה מהצפון, מאמנת כושר במקצועה, שהועסקה כדי להעביר שני אימונים לאנשי השב"כ פוטרה, לטענתה רק בגלל שהיא ערביה. מהגוף שארגן את האימון נטען כי מדובר בבקשה של השב"כ, שהכחיש כי העביר כל בקשה בעניין

מאמנת הכושר סוג'וד מחאג'נה (באדיבות המצולמת)

סוג'וד מחאג'נה, בת 28, מורה לחינוך גופני ומדריכת זומבה מהצפון, הגישה בשבוע שעבר תביעה נגד משרד ראש הממשלה בה היא טוענת כי בשב"כ סרבו לכך שתעביר שיעור לאנשיו משום שהיא ערבייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הנטען בכתב התביעה, מחאג'נה נשכרה להעביר שני שיעורים ביום ספורט לאנשי השירות בבית הלוחם בבאר-שבע בחודש מאי האחרון. יומיים לפני המועד, התקשרה האחראית על יום הספורט למדריכה. לדברי מחאג'נה, האחראית אמרה לה כי הקבוצה של אנשי השירות לא מעוניינים במדריכה ערבייה שלא שירתה בצבא ולכן היא מבטלת את השתתפותה.

בשיחה עם חדשות 2 Online מספרת מחאג'נה כי ביטול השיעור הסב לה עוגמת נפש רבה: "לא עניין אותם אם אני מדריכת זומבה טובה או לא. הם ראו את תעודת הזהות שלי, הבינו שאני ערבייה ואמרו שהם לא רוצים. זה גרם לי להרגיש כאילו אני שווה פחות". עוד הוסיפה המדריכה כי "רק רציתי לעשות להם כיף ויצאתי עם הרגשה מגעילה. שוויון הזכויות של הערבים בישראל זה רק בכאילו".

מארגנת יום הספורט טענה: "זה לא תלוי בנו"

לאחר הביטול נפגשה מחאג'נה עם האחראית על יום הספורט בבית הלוחם והקליטה את השיחה ביניהן. בהקלטה, טענה האחראית כי ביטול העסקתה לא הייתה תלויה בה, וכי מדובר בהחלטה של השב"כ, כשבמקביל היא לא מציינת את הסיבה להחלטתה. "אנחנו העברנו את השמות לגוף שאמור לערוך את יום הספורט והם אמרו לנו מי יהיה נוכח באותו יום ומי לא", מסבירה האחראית בהקלטה, "זה לא משהו שתלוי בנו. זה מעמיד אותי במצב לא נעים. אני מתנצלת שזה יצא ככה, אם זה היה תלוי בנו זה לא היה קורה".

בתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד אילנה בר-טוב ממשרדו של עו"ד דורון עמיר, דורשת המדריכה פיצויים בסך 120 אלף שקלים. "התובעת חשה מושפלת עד מאוד, פגועה עד עמקי נשמתה ושכבודה כאדם נרמס. מבחינת מהות המשרה לא היה כל מקום להעדיף מדריכי ספורט אחרים על פניה", נכתב.

השב"כ: "לא העברנו כל בקשה בנוגע אליה"

מבית הלוחם בבאר שבע נמסר בתגובה: "ההחלטה על זהות המפעילים לקבוצות מטעם משרד ראש הממשלה כלל אינה נתונה בידי בית הלוחם, אלא באחריות אנשי משרד רה"מ, שמעסיק את המפעילים השונים. יש לציין כי טרם התקבל בבית הלוחם כתב התביעה בעניין זה וההתייחסות אליו תינתן לכשיתקבל".

ממשרד ראש הממשלה, הממונה על השב"כ, נמסר בתגובה: "מבדיקנו עולה כי השב"כ לא העביר כל הנחייה או בקשה בעניין העסקתה של מחאג'נה בבית הלוחם בבאר שבע במועד האירוע או בכל מועד אחר. מכיוון שבעניין זה הוגשה תביעה לבית משפט השלום בבאר שבע, תגובת המדינה המלאה תוגש לבית המשפט כמקובל".