אחת מנשותיו לשעבר של גואל רצון: "בישראל יש לגברים רישיון להתעלל בנשים"

מעיין סמידי הייתה במשך שנים אחת מנשותיו הרבות של גואל רצון. מיד לאחר ההחלטה להרשיעו בעבירות המין ולזכותו מסעיפי ההחזקה בעבדות, מתחה ביקורת חריפה על בית המשפט: "דינן של נשים נוספות נגזר היום"

מחוץ לאולם הדיונים בבית המשפט המחוזי בתל אביב המתינה הבוקר (ב') גם מעיין סמידי, אחת מנשותיו של גואל רצון, שבמשך שנים ארוכות הייתה נתונה למרותו. מיד לאחר פרסום ההחלטה להרשיעו בעבירות המין ולזכותו מסעיפי ההחזקה בעבדות, פרצה מעיין בבכי והאשימה את בית המשפט במתן לגיטימציה לגברים המתעללים בנשותיהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמידי מתחה ביקורת חריפה על ההחלטה, וטענה כי במשך השנים חיה תחת שלטון האימים של רצון. "הייתי בעבדות טוטאלית, אם המדינה לא הייתה משחררת אותי הייתי עדיין בתנאי מאסר", זעקה בבכי תמרורים. "בבית המשפט בישראל בשנת 2014 היה צריך לצאת פסק דין נאור שיעביר מסר ברור".

"במדינת ישראל יש אפשרות ורישיון לתת לגברים לקחת נשים ולהתעלל בהן, לקרוע מהן את הילדים ובסופו של דבר הם ייצאו זכאים, רק כי הם לא עברו את סף ההתעללות הפיזית. גואל לא כלא אותי, הוא עשה פשע הרבה יותר חמור", הוסיפה סמידי. "יש חוק ואין חוק, יש פסיקה אבל היא לא מדברת בצורה חד משמעית".

רצון בבית המשפט, היום (דרור עינב)

שרי, שגם היה הייתה בין נשותיו של רצון בעבר, הביעה גם היא אכזבה מזיכויו מסעיפי העבדות. "הייתה עבדות, המדינה היא ששחררה אותנו מהמקום הזה", סיפרה בצער. "את החיים שלי אני המשכתי, בחרתי להשתקם. אין נחמה בזה שהוא הורשע בעבירות מין. כשאתה רואה את הילדים אתה מבין את הנזק, זה נזק של שלושה דורות".

ציפינו שירשיעו אותו בעבדות, אבל לצערי זה לא קרה", סיפרה יהודית, אישה נוספת לשעבר של מנהיג הכת. "זו לא עבדות רגילה, זו עבדות מנטאלית ולכן יותר קשה להוכיח אותה. אבל זה מה שהיה שם - ניצול מיני, כלכלי ורגשי. אני שמחה שהוא הולך להיות מאחורי סורג ובריח להרבה שנים, מקומו בכלא, הוא חולה".

מנגד עמד בנו של רצון, יגאל, שהגן עליו לאורך כל שלבי המשפט מאז נעצר, וגם היום נותר לעמוד מאחורי אביו. "יש הקלה מסוימת עכשיו שאני יודע שהוא זוכה מעבירת העבדות. אני מקווה שבית המשפט יסתפק בימי המעצר שלו עד עכשיו ולא יגזור עליו מאסר נוסף", אמר הבן. "תמיד תהיה לנו אופציה נוספת לערער".

יגאל רצון בבית המשפט, היום (חדשות 2)

כתב האישום שהוגש נגד רצון בשנת 2010 כלל שורה של עבירות מין חמורות ובהן אונס קטינות, מעשים מגונים, עבירות מין במשפחה, בעילה אסורה בהסכמה וקבלת דבר במרמה בנסיבות חמורות. ברוב העבירות האלה הוא הורשע היום על ידי בית המשפט. גזר דינו של רצון צפוי להימסר במועד מאוחר יותר ועל פי הערכות בעקבות ההרשעה, ניתן יהיה לגזור עליו עונש מאסר ממושך.