מאסר למאבטחת שהכניסה לארץ את בעלה השב"ח

שנת מאסר בפועל נגזרה על בת ה-25 מבאר שבע שעבדה כבודקת ביטחונית במעבר מיתר. זאת לאחר שהכניסה לישראל את בעלה, שוהה בלתי חוקי, ואת בני משפחתו. הצעירה אף הורשעה בכך שנתנה לו את נשקה האישי לאחר שהוא נקלע לסכסוך משפחתי. "אלו מעשים שמסכנים את ביטחון המדינה ותושביה", נימקה השופטת

מעבר מיתר, ארכיון (AP)

בית משפט השלום בבאר שבע גזר היום (ראשון) שנת מאסר בפועל על תושבת העיר, בת 25, שעבדה כבודקת ביטחונית במעבר הגבול "מיתר" והכניסה לישראל את בן זוגה שוהה בלתי חוקי ממחנה הפליטים דהיישה. הצעירה הורשעה גם בהכנסה לישראל שלא כדין של בני משפחתו, ובכך שנתנה לו את נשקה האישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום שהוגש לפני כשנתיים, הבודקת הביטחונית התאסלמה ונישאה לבן זוגה בשנת 2011. יחד עם בעלה נכנסה הצעירה לשטחי הרשות הפלסטינית מספר פעמים. כשחזרה לתחומי הקו הירוק הסיעה הבודקת הביטחונית את בעלה ובני משפחתו אף על פי שידעה כי הם אינם מורשים להיכנס לישראל.

הצעירה ניצלה את היכרותה עם שאר הבודקים הביטחוניים והכניסה ארצה את השוהים בלתי חוקיים. ואם לא די בכך, במספר מקרים אחרים ניצל בן זוגה הפלסטיני את הזמן שבו הייתה הבודקת במשמרת וסייע לשוהים בלתי חוקיים נוספים לעבור את הגבול ללא בידוק.

הבודקת הורשעה גם בעבירות נשק לאחר שמסרה לבן זוגה את נשקה האישי, לאחר שהוא נקלע לסכסוך משפחתי. לצד ההרשעה בעבירת הנשק הורשעה הצעירה במסגרת הסדר טיעון בחמש עבירות של מרמה והפרת אמונים והטעיה.

בגזר דינה קבעה השופטת טלי חיימוביץ' כי מדובר ב"מעשים שמסכנים את ביטחון המדינה ותושביה. מנגד, מדובר בבני משפחתה של הנאשמת אותם הכירה וככל הנראה גם סמכה עליהם". בנוסף לשנת המאסר בפועל, גזרה השופטת על הנאשמת גם חצי שנת מאסר על תנאי.