בית שמש: ניצחון לתלמידות החרדיות

עיריית בית שמש ניצחה את משרד החינוך גם בסיבוב הנוסף: לאחר שבית משפט השלום בי-ם דחה את העתירה נגד המוסד התורני שנפתח בלב בית הספר החילוני "שפות ותרבויות", הגיע תורו של בית המשפט המחוזי לדחות גם הוא את העתירה. "זהו אתגר של המחנכים והמחנכות לקבל את 'שפתו ותרבותו' של האחר", נימק השופט את החלטתו

גדר המריבה בבית הספר בבית שמש (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (ראשון) את עתירת משרד החינוך שדרש להוציא את התלמידות החרדיות מבית הספר החילוני "שפות ותרבויות" בעיר. בהחלטתו הציע השופט ארנון דראל כי "הצדדים יפעלו להידברות ביניהם שתביא להסדרת פתרון כולל וארוך טווח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד הוסיף השופט דראל וציין כי "מדובר בשני מוסדות חינוך לילדים וילדות, שחיים יחדיו במציאות מורכבת בעיר לה שותפות אוכלוסיות שונות. אף שבין ההורים והמבוגרים קיימות מחלוקות - אין הכרח כי הילדים והילדות בשני בתי הספר לא יחיו יחד, תוך שיתוף משאבים, לצד שמירה על הייחוד של כל אחד מבתי הספר".

"זהו אתגרם החינוכי של המחנכים והמחנכות, ולא נותר לי אלא לקוות כי יעמדו בו ויוכלו לשמש דוגמה לדו קיום בהבנה, בכבוד הדדי, וקבלת 'שפתו ותרבותו' של האחר", סיכם השופט את החלטתו.

בלי כל קשר להחלטה שהתקבלה היום על ידי בית המשפט המחוזי בירושלים, עדיין תלוי ועומד נגד בית הספר התורני שפועל בתחום בית הספר החילוני צו סגירה שהוציא נגדו משרד החינוך. הצו אמור להיכנס לתוקף בעוד כחודש.

בית שמש, בשבוע שעבר (חדשות 2)

אווירה מתוחה בבית שמש

עם תחילת שנת הלימודים הופקעו מספר כיתות בבית הספר "שפות ותרבויות" בעיר לטובת החינוך החרדי, וחומה הוקמה על מנת להפריד בין שני האגפים, על פי הנחיית העירייה. בעקבות הסערה שהתעוררה, אישר בית משפט השלום בירושלים את בקשת משרד החינוך להוציא צו מניעה, ולהוביל לסגירתו של המוסד החרדי לבנות.

לאחר ההחלטה נרשמה אווירה מתוחה במיוחד בבית שמש, שהובילה למחאת הציבור החרדי בעקבות ההתרחשויות - בין השאר קיימו הוריהן של התלמידות החרדיות בבית ספר המריבה, תפילת מחאה נגד החלטת בית המשפט.

ביום חמישי האחרון, יומיים בלבד לאחר שהוצא צו סגירה למוסד התורני שהוקם בתוך בית הספר החילוני, שינה בית המשפט את החלטתו בנימוק שהנושא אינו בסמכותו, ויש לדון בו בבית דין לעניינים מנהליים - ובכך למעשה אישר את המשך לימודי הבנות החרדיות בבית הספר.

זמן קצר לאחר מכן, הודיע משרד החינוך כי יעתור לבית המשפט המחוזי בירושלים "בעניין בית הספר הלא חוקי בבית שמש". במקביל לדיון בבית המשפט, החלו עובדי העירייה לפרק את חומת ההפרדה שהפכה לסמל המחלוקת בבית הספר.