היועץ המשפטי לממשלה סגר את תיק "ביבי טורס"

שלוש שנים וחצי אחרי שנחשפה הפרשה לראשונה, החליט היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לסגור את התיק שזכה לכינוי "ביבי טורס" – וזאת לאחר שלא נמצאה תשתית ראייתית לפתיחה בחקירה פלילית

היועמ"ש סגר את פרשת "ביבי טורס" (רויטרס)

פרשת "ביבי טורס" - הסוף: היועץ המשפטי לממשלה החליט לאמץ את עמדת ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה ופרקליט המדינה, ולסיים את הליך הבדיקה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו, בפרשה שזכתה לכינוי "ביבי טורס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה, שתחילתה נחשף במרס 2011 בתכנית "המקור" בערוץ 10, עוסקת במימון נסיעותיו של נתניהו לחו"ל בתקופה שבה כיהן כחבר כנסת וכשר, ובחשד כי איש עסקים העביר כספים לראש הממשלה.

בדצמבר 2012 העביר המבקר שפירא את החלק בטיוטת הדוח הנוגע לנתניהו בכהונתו כחבר כנסת לבדיקת היועמ"ש. על הבדיקה הופקד עו"ד אורי קורב מפרקליטות מחוז ירושלים, שצבר ניסיון ומומחיות בטיפול בנושאים אלה, בתפקידו כתובע בתיק ראשונטורס נגד ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט.

"בסופו של דבר, לאחר בחינת מכלול החומר שנאסף, המליץ בפניי ראש אח"מ לסיים את הליך הבדיקה, משלא נמצאה תשתית ראייתית לפתיחה בחקירה פלילית", אמר וינשטיין.

"הפרקליטות הצטרפה לעמדת המשטרה והוסיפה כי להערכתה אין סיכוי של ממש שהמשך בדיקה, ואף חקירה פלילית, יובילו לממצאים ברמה הנדרשת להעמדה לדין - בין היתר בשל חלוף הזמן הרב מאז התרחשות האירועים המתוארים".