בני זוג זכו ב-12 מיליון שקלים בלוטו - ויאלצו להתחלק בכסף

משפט שלמה - גרסת הלוטו: במהלך 6 שנות זוגיותם נהגו יואל ואלה (שמות בדויים) למלא יחדיו לוטו. לאחר שטופס שמילאו זכה ב-12 מיליון שקלים, בין השניים התפתח מאבק מר - שהגיע עד לבית המשפט

של מי הכסף? ארכיון (חדשות 2)

מרבה נכסים מרבה מריבה: יואל ואלה (שמות בדויים), בני זוג מתל אביב, התקינו לעצמם מנהג - פעם בשבוע היו השניים ממלאים טופס לוטו. בחודש אפריל 2010 זכה הטופס שמילאו בני הזוג בפרס הראשון בסך 12 מיליון שקלים. הזכייה בסכום העתק הציתה בין יואל לאלה מאבק משפטי מר בו כל אחד טען שהכסף שייך לו. היום (חמישי), לאחר הגשת תביעות הדדיות, פסק בית המשפט שהסכום יחולק בין השניים באופן שווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בני הזוג חיו יחדיו במשך כשש שנים. את המספרים בטופס הלוטו הם ניחשו במשותף - הגבר ניחש ארבעה מספרים והאישה הציעה שני מספרים נוספים. הגבר הוא ששילם על הטופס סכום של 11 שקלים. למחרת, כשבדקה האישה את כרטיס ההגרלה, היא נדהמה לגלות שהטופס שמילאו זכה בפרס הראשון. מאז הזכייה הדרדרה בהדרגה מערכת היחסים של יואל ואלה עד שבחודש דצמבר אשתקד הגיע הקרע ביניהם לשיא. כל אחד מהם הגיש תביעה לבית המשפט בו טען כי סכום הזכייה שייך לו בלבד.

הכסף הופקד בחשבון של האישה

הממון הרב הופקד בחשבון בנק שנפתח על שמה של האישה. לטענת יואל הוא נהג כך משום שרצה לשמור על קצבת הנכות לה היה זכאי מביטוח לאומי וחשש שאם הכסף יופקד בחשבון על שמו תישלל ממנו הזכות לתשלום החודשי. בכתב התביעה טען הגבר כי הוא "סמך על בת זוגו בכל מאודו לאור יחסי האהבה ששררו ביניהם במשך שנים". לאחר התדרדרות היחסים, כך טוען הגבר, החלה אלה להעביר סכומים שהגיעו עד למיליון שקלים מחשבון הבנק בו הופקדה הזכייה לחשבון אחר. לאחר עימותים הוסף שמו של יואל לחשבון הבנק, אך היחסים בין בני הזוג הגיעו לכדי פיצוץ והשניים נפרדו.

את עיקר טענותיו לזכאותו על הכסף סמך הגבר על כך שהוא זה ששילם על הטופס. מנגד עיקר טענותיה של האישה נשענו על העובדה שבמקור הופקד הסכום בחשבון על שמה בלבד. לאחר ששופט בית המשפט המחוזי יונה אטדגי אילץ את השניים להגיע לפשרה שקיבלה תוקף של פסק דין, לפיה סכום הזכייה האדיר חולק בין הצדדים באופן שווה.