אישום: ביצעו פשע שנאה בכפר פלסטיני, נמלטו - ותועדו

4 קטינים מואשמים כי שרפו בית קפה בכפר הפלסטיני דורא אל קרע הסמוך לבית אל וריססו במקום כתובת "נקמה". הם נעצרו, בין השאר, בזכות מצלמה שקלטה אותם חוזרים מהפעולה דרך ההרים, ושם מסירים את הכיסוי שעטו על פניהם. צפו

כך החליפו מבצעי פשע השנאה את זהותם: כתב אישום הוגש בשבוע שעבר נגד ארבעה קטינים מאזור ירושלים וחבל בנימין בגין ביצוע פשע שנאה ממניע לאומני סמוך לבית אל בחודש אוגוסט. היום (חמישי) מתפרסם סרטון מצלמות האבטחה, בו נראים ארבעה חשודים במהלך בריחתם מזירת הפשע, תוך כדי החלפת בגדיהם והסרת הכיסויים מעל פניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון, שצולם ב-18 באוגוסט בשעות הבוקר, נראית בריחתם של ארבעת החשודים רעולי הפנים מהזירה דרך הוואדי, ותוך כדי העצירה הסירו הארבעה את כיסוי הפנים השחור ואת חולצותיהם, ושבו לבגדיהם הרגילים: ציצית, כיפה ובגדים עם כיתובים בעברית.

הארבעה, המואשמים בהצתה והשחתת פני מקרקעין ממניע גזעני, נעצרו לפני כשבועיים לאחר שדווח על שריפה של דוכן בית קפה פלסטיני בכפר, שבסמוך לו רוססה כתובת הגרפיטי "נקמה".  המעצר של ארבעת הקטינים מירושלים בוצע לאחר חקירה סמויה במשרדי היחידה לפשיעה לאומנית של ימ"ר ש"י.

זירת האירוע, בחודש שעבר (משטרת ישראל)

כתב האישום: "תכננו לגרום נזק, הציתו ונמלטו"

לאחר מכן גיבשה פרקליטות מחוז ירושלים גיבשה כתב אישום כנגד ארבעת הקטינים, תושבי ירושלים ואזור בנימין, בטענה כי הארבעה הציתו עסק בכפר דורא אל קרע הסמוך לבית אל, והארבעה הואשמו בהצתה והשחתת רכוש ממניע גזעני.

על פי כתב האישום, הקטינים תכננו מראש לגרום נזק לבית הקפה בכפר הפלסטיני דורא שבאזור חברון ממניע גזעני. לפנות בוקר, לפני כשלושה שבועות, הם יצאו לבצע את המעשה כשהם מסתירים את פניהם בחולצות שעטפו את ראשיהם, לובשים כפפות ומחזיקים בידיהם תרסיס צבע שחור.

בית הקפה נמצא בחורשה ובו מבנה ארעי, שתי ספות וכורסאות ומולן בד לבן המשמש כמסך להקרנת שידורי טלוויזיה. הנערים כתבו על דלת המבנה את המילה "נקמה", הציתו אש בכורסאות ובספות ונמלטו מהמקום. הם נעצרו לאחר חקירה של השב"כ ומשטרת מחוז ש"י.

"המניע - גזענות" (משטרת ישראל)

החשודים מכחישים את ההאשמות

כתוצאה מההצתה, פרצה שריפה שכילתה את הספות ויריעות הבד, וגרמה נזק כבד למערכת החשמל של בית הקפה. את ארבעת הנאשמים בהצתה מייצגים עורכי הדין עדי קידר וארז בר צבי מטעם ארגון "חוננו". הארבעה מכחישים את המיוחס להם.

מארגון "חוננו" המייצג את הנערים נמסר בתגובה להגשת כתב האישום: "מעבר לכך שהארבעה מכחישים את המיוחס להם ויש לבחון היטב את חומר הראיות בתיק, האירוע המדובר התרחש יממה לאחר שערבים הציתו ושרפו כליל מבנה מגורים במאחז מעלה הארבעה הסמוך לכפר דורא אל קרע".