ערער על הרשעתו בגין הזנחת נשק - וזוכה

כשנתיים לאחר הרשעתו בגין הזנחת נשק, זוכה בעליו של האקדח שממנו נורה למוות הילד אורן מזרחי ז"ל בשנת 2009 בערעור שהגיש. שופטי המחוזי קבעו בפסק הדין, כי לא נפל פגם בהתנהלותו בכך שהשאיר את הנשק נעול במגירה בבית. בשנת 2012 זיכה בית המשפט את האיש מסעיף אישום של גרימת מוות ברשלנות

הילד אורן מזרחי ז"ל (חדשות 2)

בית משפט המחוזי בלוד קיבל היום (שלישי) את ערעורו בעל האקדח שממנו נורה למוות הילד אורן מזרחי ז"ל בשנת 2009, וזיכה אותו מעבירה של הזנחת נשק. לפני כשנתיים זוכה האיש מחמת הספק מעבירה של גרימת מוות ברשלנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפסק הדין קבעו השופטים כי לא מצאו פגם בהתנהלותו של הנאשם, שהשאיר את נשקו האישי נעול במגירה בסמוך למיטתו. "באין חריגה מסטנדרט התנהגות סביר, לא ניתן להטיל על אדם אחריות", נימקו השופטים. "משפחת המנוח איבדה את ילדה האהוב. זהו אסון קשה וכואב עד מאוד, אולם אין בו כדי להצביע בהכרח על אשם".

בשנת 2012 הורשע הנאשם בגין אותה עבירה, בגינה נידון ל-350 שעות עבודה לתועלת הציבור. באותה שנה זוכה האיש מחמת הספק מאישום אחר, שייחס לו עבירה של גרימת מוות ברשלנות.

המשחק בנשק הסתיים במוות

האירוע הטרגי התרחש כאמור בשנת 2009, כאשר בנו של הנאשם, אז בן 13, אירח בביתם שלושה מחבריו. בשעה שהיו לבדם בבית, ניצל הבן את העיתוי כדי לפתוח את המגירה שבה החזיק את אקדחו האישי ולהציגו בפני חבריו.

במהלך התעסקותו עם הנשק, נפלטה ממנו ירייה בודדת שממנה נפגע אחר הנערים, אורן מזרחי. צוות מד"א שהוזעק למקום פינה את הנער לבית החולים, שם מת מפצעיו.

מחקירת הנערים עלה אז, כי לאחר הירי תיאמו השלושה את גרסתם לאירוע, ולפיה חדר לדירה רעול פנים שירה בחברם ונמלט. גרסה זו נשללה בידי החוקרים זמן קצר לאחר מכן, כשהאקדח שממנו נורה הנער זוהה כאקדחו האישי של בעל הבית שבו התרחש האירוע.