התעורר, שלף את צינור ההנשמה - ומת

בקשה שהגישה משפחה של גבר בן 67 לבית המשפט חושפת מקרה קשה שאירע בבילינסון: בזמן שהגבר היה מורדם ומונשם במחלקת טיפול נמרץ של ביה"ח הוא התעורר ושלף את צינור ההנשמה שהיה באפו. ניסיונות הרופאים להשיב את הצינור כשלו והוא נפטר. המשפחה טוענת כי ביה"ח ניסה לטייח את חקירת המקרה. ביה"ח: משתתפים בצער המשפחה

האחות שמעה צפצוף מהחדר. ארכיון (דניאל נחמיה, חדשות 2)

בקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד חושפת מקרה חמור שאירע בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, והוביל למותו של גבר בן 67. מפרטי המקרה עולה כי במהלך אישפוז בטיפול נמרץ, בעודו מורדם ומונשם, התעורר הגבר ושלף את צינור ההנשמה מאפו. לאחר שהניסיונות להחזרת צינור ההנשמה של הצוות הרפואי כשלו - נפטר החולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החריג התרחש בבית החולים בפתח תקווה לפני כשנתיים בזמן שהמנוח אושפז שם עקב זיהום בחלל הפה. בעקבות המקרה הטראגי העביר סגן מנהל בית החולים דיווח למשרד הבריאות שבו כתב הרופא כי בזמן שהחולה היה במחלקת טיפול נמרץ ולמרות העובדה שהיה מורדם וקשור בשתי ידיו, הוא התעורר ושלף את צינור ההנשמה מאפו, דבר שכאמור הוביל למותו. "לפנות בוקר שמעה האחות המופקדת על חדרו של המטופל צפצוף, ראתה אותו מתכופף קדימה ואת צינור ההנשמה נשלף מאפו", נכתב בדיווח.

בית החולים בילינסון. ארכיון (ד"ר אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיוויקי)


אלמנתו של החולה ביקשה מבית המשפט המחוזי בלוד לקבל את מסמכי הליך הבירור שביצע בילינסון. בבקשה ביקרה אלמנתו של החולה את התנהלות בילינסון וטענה כי בבית החולים ניסו להסתיר מפניה את פרטי בירור המקרה. משפחתו של המנוח טענה כי במגעים שניהלה לפני הגשת הבקשה התחמק בית החולים ממתן תשובה האם נערכו הליכי בירור פנימיים בנוגע לטיפול ביקירם וסיבת פטירתו.

שופטת המחוזי, בלהה טולקובסקי קיבלה כאמור את טענות האלמנה והורתה באחרונה לבית החולים לחשוף את המסמכים תוך 30 יום. בהחלטתה ביקרה השופטת את התנהלות בית החולים וציינה כי "הרשומה הרפואית שאמורה לשקף נאמנה את הטיפול במנוח ונסיבות פטירתו נמצאה חסרה ולא נזכר בה ולא ברמז כי המנוח, שהיה אמור להיות מורדם ומונשם, התכופף קדימה וכך הצינור נשלף מאפו".

מבית החולים בילינסון נמסר בתגובה: "בית החולים משתתף בצער המשפחה. הייתה פניה של המשפחה לבית המשפט באמצעות עורך דין שהדיון בה הסתיים".

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv