שנתיים מאסר בפועל לאביו של אייל גולן

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את הסדר הטיעון שנחתם עם דני ביטון, אביו של אייל גולן, שהורשע בהבאת אדם לידי זנות ושיבוש ראיות. ביטון ירצה שנתיים מאסר בפועל וישלם חמישים אלף שקלים לכל אחת משלוש המתלוננות

פרשת "משחקי חברה" מגיעה לסיומה: בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שלישי) שנתיים מאסר בפועל לדני ביטון, אביו של הזמר אייל גולן, אשר הורשע במסגרת עסקת טיעון שנחתמה עמו בשורה של עבירות מין. כמו כן, נגזרו על ביטון תשעה חודשי מאסר על תנאי. "מצאנו שראוי לכבד את ההסדר", קבעו השופטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת כתב האישום המתוקן נגדו, עליו פורסם לראשונה בחדשות 2, הודה והורשע ביטון בהבאת אדם לידי מעשה זנות בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה. על פי ההסדר, ביטון צפוי לשלם 50 אלף שקלים פיצוי לכל אחת משלוש המתלוננות נגדו. ביטון צפוי להתחיל לרצות את מאסרו בחודש יוני.

כתב האישום גולל בפירוט את מעשיו המחליאים של ביטון, שנהג להיפגש עם מעריצות של בנו, נערות בגילאי 15 עד 20. הוא ניצל את רצונן להימצא בקרבת גולן כדי לשדל אותן לספק לו ולחבריו שירותי מין, לעיתים תוך ניצול מצבן האישי והכלכלי.

שופטי בית המשפט המחוזי קבעו היום כי "לאחר ששקלנו את העבירות, שמענו את ההגנה והתביעה, אנחנו מחליטים לאמץ את הסדר הטיעון". הם הסבירו זאת בכך שהדבר יחסוך מהתלוננות את מתן העדות. "הנאשם לקח אחריות כשהודה באשמה".

"ניצל את הקרבה לבנו הזמר" (פלאש 90)

הקטינות שהתלוננו נגד גולן התחילת הפרשה הודו לבסוף כי מדובר בעלילה והזמר נוקה מכל חשד. החקירה העלתה את מעשיו של האב, שנטש את גולן בילדותו וחזר אל חייו רק בשנים האחרונות. על פי החקירה הוא ניצל את כמיהתן של הצעירות להתקרב לעולם הזוהר.

בין היתר נהג ביטון לארגן לנערות פגישות עם בנו, אפשר להן לנסוע ברכב ההופעות, קנה להן בגדים ואירח אותן במלונות. בהקלטות מפלילות שהגיעו לידי חדשות 2 הוא נשמע כשהוא מדבר עם אחת הקטינות, ומנסה לשכנע אותה להביא חברות נוספות למפגש עם מכריו.