כתב אישום נגד מייסד דף הפייסבוק "ערבי גבר זה ערבי בקבר"

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד צעיר מבאר שבע שפתח לאחר חטיפת שלושת הנערים דף פייסבוק בשם "ערבי גבר זה ערבי בקבר". בדף קרא הנאשם לאלימות נגד ערבים וכתב "אבינו שבשמיים, תמחק את הערבים". שרת המשפטים אמרה הבוקר: "סופה של הסתה להגיע לביהמ"ש"

קרא לפוצץ כל ערבי (shutterstock)

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד ליאור כהן (22), תושב העיר, שהקים דף פייסבוק בשם "ערבי גבר זה ערבי בקבר" שקרא להרג ערבים. בתחילת החודש הגישה הפרקליטות כתב אישום נוסף נגד מייסד דף פייסבוק מסית שנקרא "כנופיית אל יהוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דף הפייסבוק נפתח בעקבות חטיפת שלושת הנערים בגוש עציון. הדף זכה לכ-200 לייקים ופורסמו בו תכנים שעודדו מעשי אלימות נגד ערבים. לדוגמה, מיד עם פתיחת הקבוצה כתב הנאשם: "לכל מי שרוצה נקמה אנחנו פה כדי להגשים לכם אותה. הצטרפו אלינו לפוצץ כל ערבי שצץ לכם מול הפנים".

באותו היום שיתף כהן תמונה של ערבי פצוע וכתב "זה מה שאנחנו צריכים לעשות לכולם!". לאחר מציאת גופותיהם של הנערים החטופים קרא הנאשם: "אבא שבשמיים, בבקשה תמחק את כל הערבים".

מואשם בהסתה לאלימות (המייל האדום)


כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד עינת נהון-אפרתי מפרקליטות מחוז דרום, מייחס לנאשם עבירה של פרסום הסתה לגזענות והסתה לאלימות או לטרור. יחד עם כתב האישום ביקשה הפרקליטות מבית המשפט שיאסור על כהן להשתמש באינטרנט למשך 30 יום.

כאמור, בתחילת החודש הגישה הפרקליטות כתב אישום נוסף נגד מקים דף הפייסבוק "כנופיית אל יהוד" שקרא גם הוא למעשי אלימות נגד ערבים.

לבני: "סופה של הסתה להגיע לבית המשפט"

שרת המשפטים, ציפי לבני, התייחסה הבוקר בכנס שופטים בירושלים להסתה הגואה בחברה הישראלית ואמרה כי "הרשתות החברתיות הפכו גם לכר פורה לאמירות מכוערות ומסוכנות. התבטאויות אלה לא חוסות תחת חופש הביטוי. הסתה אסורה זו סופה להגיע לפתחו של בית המשפט".

את דבריה סיכמה השרה בפניה לשופטים ואמרה: "אני פונה אליכם השופטים כדי שתתייצבו לצדי במאבק נגד הגזענות וההסתה. אם אנחנו לא נעשה זאת איש לא יעשה זאת במקומנו".