מאסר עולם ו-10 שנות מאסר לרוצחי שריה עופר

בית הדין הצבאי גזר עונש מאסר עולם ועוד 10 שנות מאסר על רוצחי אל"מ (במיל') שריה עופר ז"ל, בגין הרצח וניסיון חטיפת אשתו של הקורבן. בסוף הדיון קראו המורשעים: "הרצח מוקדש לגיבורי חמאס"

עודה ובשיר חרוב, ארכיון (תקשורת שב"כ)

בית הדין הצבאי גזר מאסר עולם ועוד 10 שנות מאסר על עודה חרוב ובשיר חרוב, בגין רצח אל"מ במילואים שריה (יאיא) עופר ז"ל, בביתו שביישוב ברוש הבקעה לפני 10 חודשים, ובגין הניסיון לחטוף את אשתו. בסוף הדיון קראו הרוצחים כי "הרצח מוקדש לגיבורי חמאס ולעם הפלסטיני". הוריהם אמרו לאחר מתן גזר הדין כי "בעסקה הבאה הם ישוחררו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אב בית הדין הצבאי ציין כי בהחלטתו לקח בחשבון את המכתב שכתבה אלמנתו של עופר ז"ל, בו דרשה למצות את הדין עם האשמים והדגישה את החשיבות שבהרתעה מפני מעשי טרור. "הרוצחים רצחו בדם קר אדם בגלל היותו יהודי וקצין בצבא, היכו אותו ללא רחמים 44 פעמים", כתב אב בית הדין בהחלטה. "לרצח היה תכנון מקדים שנרקם על ידי שני הנאשמים. הם נכנסו בקור רוח לביתו בחיפוש אחרי האישה בכדי למנוע ממנה להזעיק את כוחות הביטחון".

הנאשמים אמנם לא משתייכים לחמאס, אך הם הקדישו את הרצח לארגון: "הכיבוש הישראלי הכשיר את המעשה. ביצענו אותו כמתנה לעם הפלסטיני". בתגובה לדברים אמר אב בית הדין כי "הנאשמים השמיעו דברי רהב בבית המשפט ולא הראו שום ייסורי מצפון".

שריה עופר ז"ל (גלובס)

אחד הנאשמים: "אני לא מתחרט"

על פי כתב האישום שהוגש בחודש דצמבר האחרון, שני הנאשמים החלו בתכנון הרצח כחצי שנה לפני ביצועו. את תכניתם הוציאו לפועל ב-10 באוקטובר בשנה שעברה, כשנכנסו ליישוב ברוש הבקעה, הגיעו לביתו של אל"מ במיל' עופר, היכו אותו ודקרו אותו פעמים רבות - עד שגרמו למותו. לאחר מכן, חיפשו השניים אחר בת זוגו של עופר ז"ל מתוך כוונה לחטוף אותה. משלא עלה בידם למצוא אותה, נמלטו שני הנאשמים מהמקום. לעזרתם הגיע, אדם שלישי, עבד רבה שואמרה, שהוזעק למקום לאחר הרצח.

כחודש וחצי לאחר מקרה הרצח האכזרי בבקעת הירדן, הנאשמים סרבו להביע חרטה על המעשה. "באנו לגנוב ממנו, אבל העניינים הסתבכו. בסוף רצחנו אותו עם גרזן", תיאר הנאשם בשיר חרוב את השתלשלות האירועים באותו ערב.

דברים אלה של הנאשם המרכזי, סתרו את מה שאמר בחקירתו, שם העיד כי רצח את עופר כדי "לתת מתנה לעם הפלסטיני" לרגל חג הקורבן המוסלמי. מול המצלמות לעומת זאת, הוא לא הודה בפה מלא כי המניע לרצח היה לאומני.