אישום: הסתיר את מפקד חוטפי הנערים

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד וואיל כראמה, תושב מזרח ירושלים, המואשם כי סייע למפקד חוליית חוטפי שלושת הנערים להימלט מכוחות הביטחון. על פי כתב האישום, אפשר כראמה לקוואסמה להתאכסן בביתו, על אף שידע כי הוא מבוקש בגין רצח תלמידי הישיבה

גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל ז"ל (פייסבוק ותצפיות)

כתב אישום הוגש היום (שלישי) לבית משפט השלום בירושלים נגד וואיל כראמה, תושב מזרח העיר, בגין שיבוש מהלכי משפט ומתן מקלט. על פי כתב האישום, נתן כראמה מקלט לחוסאם קוואסמה שהיה שותף לביצוע פיגוע חטיפת ורציחת שלושת הנערים גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, ב-12 ביוני נחטפו ונרצחו שלושת הנערים באזור גוש עציון. חוסאם קוואסמה פעל כשותף לביצוע הפיגוע יחד עם מרואן קוואסמה ועאמר אבו עיש. ב-30.6 נמצאו גופותיהם של שלושת הנערים בשטח שבבעלותו של חוסאם בחלחול. בעקבות מציאת הגופות בשטחו, החל חוסאם להימלט מכוחות הביטחון.

הנאשם, וואיל כראמה, הוא בן דודו של חוסאם קוואסמה. בעקבות היכרותו עם חוסאם, ידע הנאשם כי חוסאם הינו פעיל חמאס. בתחילת חודש יולי הגיע חוסאם יחד עם אחיו חסן לביתו של הנאשם בענאתה החדשה שבירושלים. חוסאם הגיע לביתו של כראמה כשראשו וזקנו מגולחים. חוסאם ביקש ללון אצל כראמה בעקבות מעצרים שנערכו באותה עת בעיר מגוריו, חברון, ומפאת החשש כי ייעצר. לפי כתב האישום, כראמה נעתר לבקשתו והחביא את חוסאם קוואסמה בביתו.

אפשר לקוואסמה ללון בביתו למרות שידע כי הוא מבוקש

ב-8 ביולי שוחח חוסאם עם כראמה וסיפר לו כי גופותיהם של שלושת הנערים היהודים שנחטפו נמצאו בקרקע שבבעלותו. חוסאם אמר לנאשם כי הוא נמלט מהרשות הפלסטינית, שכן הוא חושש שמא הם רוצים להתנכל לו על רקע מציאת הגופות בשטחו, וכן על רקע השתייכותו לארגון חמאס.

עקב כך, ביקש חוסאם להמשיך וללון בביתו של כראמה, תוך שהוא מודע כי הוא נותן מקלט לפעיל חמאס, שהיה באותה עת מבוקש על ידי הרשויות ונמלט מפניהן. חוסאם הסתתר בביתו של כראמה עד 11 ביולי, אז הגיעו כוחות הביטחון לביתו של כראמה לעצור אותו.