צפו: נמלט משוטרים ופרץ מחסומים

שוטרים שחשדו כי תושב הדרום נוהג ללא רישיון ניסו לעכבו. כשהבחין בהם החליט הנהג להאיץ ולהימלט – במה שהפך למרדף פרוע ומסוכן, במהירות גבוהה ונגד כיוון התנועה. הנהג הנמלט פרץ שני מחסומי תנועה ונאלץ להיעצר לבסוף רק מול נשקיהם השלופים של השוטרים. המרדף הדרמטי כולו תועד במצלמת הטלפון הנייד של אחד השוטרים

כך הפכה נסיעה ברחובות נתיבות למרדף מורט עצבים: לפני כחודש הבחינו שוטרי בילוש ממחוז דרום ב-ר', תושב הדרום, כשהוא נוהג בשכונת נווה נוי בעיר. השוטרים, שחשדו כי ר' נוהג בזמן פסילה, ניסו לעקוף אותו ולעכבו, אך ברגע שהבחין בהם - האיץ והחל להימלט. עד מהרה התפתח ברחובות העיר מרדף מסוכן במהירות גבוהה, שבמהלכו פרץ הנהג שני מחסומים שהציבו השוטרים והצליח להימלט מהעיר. המרדף והמעצר הדרמטיים תועדו במצלמת הטלפון הנייד של אחד השוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המרדף המסוכן ארך כעשר דקות, ובמהלכו הוצבו לנהג שלושה מחסומים. על פי כתב האישום שהוגש נגד ר', במחסום הראשון התנגש הנהג במספר מכוניות וכמעט דרס מתנדב של המשטרה. רק זינוק של המתנדב הצידה מנע פגיעה קשה.

בסרטון נראה הנהג כשהוא נוסע ברחובות העיר נגד כיוון התנועה ומאלץ רכבים שהגיעו מולו לסטות מדרכם. השוטרים שרדפו אחריו לא הצליחו למנוע את יציאתו מהעיר ובינו לבין כוחות הביטחון התפתח מרדף במהירות של 170 קמ"ש.

רק במחסום הדוקרנים השלישי שהוצב לו, ואל מול נשקיהם השלופים של השוטרים, נאלץ הנהג לבלום את מכוניתו - בצומת גילת סמוך לכניסה לאופקים. מצלמת השוטרים המשיכה לתעד את ההתרחשות גם לאחר מעצרו של הנהג. בתיעוד ניתן לשמוע את אחד השוטרים ממליץ לר' לשכור עורך דין טוב וכי הוא הולך לקבל "וואחד חבילה".

עו"ד עמית ויצמן

ר' נעצר והוגש נגדו כתב אישום בגין ניסיון חבלה בכוונה מחמירה, נהיגה ללא רישיון, הפרעה לשוטר ומעשי פזיזות ורשלנות. בדיון בהארכת מעצרו טען סנגורו של ר', עו"ד עמית ויצמן, כי לקוחו לא הבין בהתחלה כי השוטרים רודפים אחריו. עוד טען עו"ד ויצמן כי הראיות לא תומכות בכך שר' ניסה לדרוס את המתנדב וכי הסרטון לא מראה את הניסיון לפגוע בשוטר. בית המשפט קיבל את בקשת הסנגור ור' שוחרר לפני כשבועיים למעצר בית.

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv