התצהיר של שרה נתניהו: "מני נפתלי ידע מה דרישות התפקיד, טענותיו נועדו להכפיש"

פרקליטות המדינה הגישה את תצהיר רעיית ראש הממשלה הגב' שרה נתניהו בתביעתו של אב הבית לשעבר במעונה מני נפתלי. "הלכתי שולל אחר הבטחותיו", טענה נתניהו. לדבריה, נאלצה להזמין מזון ממקור חיצוני לאחר שנפתלי השליך ארוחות שבושלו במעון לפח

בני הזוג נתניהו, ארכיון (חדשות 2)

על פי דרישת בית הדין האזורי לעבודה, הגישה היום (ראשון) פרקליטות המדינה את תצהיר רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בתביעתו של מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה. בתצהיר מכחישה נתניהו מכל וכל את טענותיו של נפתלי, שאמר כי סבל מיחס בלתי ראוי במהלך תקופת עבודתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו מסבירה כי בניגוד לטענותיו של נפתלי, הוא זה שהפציר בבני הזוג להעסיקו כאב הבית במעון הרשמי ברחוב בלפור בירושלים. "תחילה דחיתי את בקשתו של התובע משום שהתעוררו בלבי ספקות באשר למידת התאמתו לתפקיד", טענה רעיית ראש הממשלה. "אך לצערי הלכתי שולל אחר הבטחותיו והפצרותיו הרבות של התובע".

לטענת נתניהו, לפני עבודתו במעון הרשמי, הועסק נפתלי ביחידת האבטחה "מגן", אך עבודתו שם הופסקה בעקבות עימות מילולי ופיזי עם מאבטח אחר. "אילו הייתי מודעת לכך שהתובע סולק מתפקידו ביחידת האבטחה עקב מעורבותו בסכסוך אלים מילולי וגופני, לא הייתי מעוניינת במינויו לתפקיד אב הבית", אמרה רעיית ראש הממשלה.

היא דחתה את הטענות כי הועסק בשעות לא שגרתיות והדגישה כי היה מודע מבעוד מועד על היקף המשרה. "סביבת העבודה במעון רה"מ הינה מיוחדת וייחודית...השילוב של מקום עבודה עם מקום מגורים יוצר, מטבע הדברים, סביבת עבודה מורכבת...התובע ידע מלכתחילה מהן דרישות התפקיד וידע שתפקידו מחייב נוכחות בשעות רבות, ולעיתים חריגות".

מני נפתלי, ארכיון (חדשות 2)

בתביעתו טען נפתלי כי ספג יחס מתנשא ומזלזל מצד אשת ראש הממשלה וכי היה עד להשתלחויות חסרות רסן כלפי העובדים האחרים. לדברי הגב' נתניהו, "מדובר בטענות חסרות כל בסיס אשר נועדו להכפיש את שמי". רעיית ראש הממשלה טוענת כי נפתלי הוא שהתעקש עד סמוך לתקופת העסקתו לקבל תקן של עובד מדינה, דבר המעיד לכאורה כי היה מעוניין להמשיך במשרתו.

לטענת נתניהו, נפתלי נהג להלשיך לפח ארוחות שהוכנו על ידי עובדת מעון ראש הממשלה מיד לאחר שסיימה את משמרתה - דבר שגרם לצורך בהזמנת אוכל מבחוץ. "כאשר אני ובני משפחתי ביקשנו להשביע את רעבוננו, הוא טען כי העובדת לא הכינה ארוחות, ולפיכך הוא נאלץ להזמינן ממקור חיצוני".

"טיעוניו של התובע בדבר התחלופה הגבוהה כביכול במעון רה"מ הוא מוטה ומטעה", טענה נתניהו בתצהיר. לדבריה, נפתלי מביא דוגמאות למספר עובדים שהתחלפו מסיבות שונות ומגוונות, שחלקם אף לא עבד במהלך תקופת עיסוקו. "מכאן ברור כי אין בידיעתו את הסיבות ל'עזיבתם' את המעון".

עוד נטען בתצהיר כי "תפקידו של נפתלי דורש מידה רבה של אמון, מסירות ונוכחות אישית, כמו גם דיסקרטיות ושמירה על פרטיותי ופרטיות בני משפחתי. התובע הפר את כל עקרונות היסוד הנ"ל בחוסר תום לב, כאשר התראיין בכלי תקשורת רבים".