צברי הורשע בעבירות מין בקטינים

לאחר שהואשם בביצוע עבירות מין בקטינים ללא הסכמה, הורשע מנהלה לשעבר של קבוצת הפועל פ"ת תקווה בכדורגל עופר צברי בעבירות של ביצוע עבירות מין בקטינים תוך ניצול מרות, זאת במסגרת הסדר טיעון. למרות הודאתו, אין הסדר הטיעון כולל הסכמה סביב סוגיית העונש. הפרקליטות תבקש להטיל עליו עונש מאסר ממושך בפועל

ניצל לרעה את תלותם של הקטינים במעמדו. צב (רביד פדר)

ביהמ"ש המחוזי בת"א הרשיע היום (שלישי) את מנהלה לשעבר של קבוצת הפועל פתח תקווה בכדורגל, עופר צברי, בביצוע עבירות מין בקטינים. כפי שפורסם לראשונה במהדורה המרכזית, הודה צברי במסגרת הסדר הטיעון המתוקן שנחתם עמו בעשיית מעשים מגונים תוך ניצול יחסי התלות בינו לבין המתלוננים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שבכתב האישום המקורי יוחסו לצברי עבירות מין ללא הסכמה בקטינים, החליטה הפרקליטות לחסוך מהמתלוננים בגילאי 15-17 את מעמד מתן העדות במהלך המשפט, והמירה את סעיפי האישום נגדו בהסדר טיעון שגובש עמו, לעבירות מין שבוצעו תוך ניצול יחסי מרות.

על פי המיוחס לו, ניצל הנאשם את מעמדו כמנהל קבוצת הבוגרים של הפועל פתח תקווה ואת רצונם של קטינים להשתלב בענף תוך ביסוס תלותם בו. את ההתקשרויות עמם ביצע צברי בעיקר באמצעות התכתבויות וואטסאפ, שחלקן נשאו תיאורים מיניים ואינטימיים. אלה הובילו בהזדמנויות שונות למפגשים משותפים בהסכמת הקטינים, שבמהלכם ביצע בהם צברי עבירות מין תוך ניצול התלות שיצר ביניהם.

"מרשי לקח אחריות על המעשים המיוחסים לו בכתב האישום המתוקן", אמר בתום הדיון סנגורו, עו"ד אבי חימי. "מנענו עינוי דין למתלוננים, משפט וזמן שיפוטי יקר. אנו נושאים את עינינו לשטוח את טענותינו בבית המשפט סביב הנסיבות האישיות של מר צברי".

נוסף לעבירות המין, נאשם צברי בהיתר נהיגה לקטין ללא רישיון, ובסעיפים של בריחה ממשמורת חוקית, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו ועבירה של נהיגה פזיזה ברשלנות. למרות הודאתו במסגרת הסדר הטיעון, המסמך אינו כולל הסכמה משותפת של הצדדים בסוגיית העונש. הפרקליטות תבקש להטיל על צברי עונש מאסר ממושך, כששלב הטיעונים לעונש צפוי להיפתח בראשית חודש יולי.