סטודנטית לעגה לחיילים שנפצעו בעזה - ותבעה את המכללה שהשעתה אותה

סטונדטית ערבייה מהמכללה האקדמית הדסה בירושלים פרסמה במהלך צוק איתן פוסט שבו לעגה לחיילים שנפצעו. הנהלת המכללה השעתה אותה ושללה מלגה שניתנה לה. כעת היא תובעת פיצויים בסך 75 אלף ש"ח מהמכללה וטוענת: "המכללה עודדה ציד מכשפות של סטודנטים ערביים ושיח גזעני בפייסבוק שלה". המכללה: פעלנו על פי החוק

הפוסט שעורר את הסערה (פייסבוק)

סטודנטית ערבייה הלומדת במכללה האקדמית הדסה בירושלים הגישה אתמול (ג') תביעה נגד המכללה בה היא דורשת פיצויים בגין התנהלות המכללה בעקבות פוסט שהעלתה לדף הפייסבוק שלה. הסטודנטית לעגה לחיילים שנפצעו בעזה ולצד תמונה שלהם כתבה: "אני מקווה שכולם יחזרו ככה, או שיותר טוב שלא יחזרו". בעקבות הפרסום הושעתה הסטודנטית והנהלת המכללה שללה ממנה מלגה שקיבלה. לטענת התובעת, שדורשת פיצויים בסך 75 אלף שקלים, המכללה עודדה "ציד מכשפות של סטודנטים ערביים במטרה להעניש אותם ולהשפיל אותם בשל השקפותיהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כחודש העלתה התובעת לדף הפייסבוק שלה את הפוסט בו הביעה תמיכה בתושבי עזה ולעגה לחיילים שנפגעו בלחימה. בעקבות הפוסט פנתה סטודנטית אחרת להנהלת המכללה ודרשה לסלק את הסטודנטית מהמוסד האקדמאי. כיומיים לאחר פרסום הפוסט הפוגעני אסרה הנהלת המכללה את כניסתה של התובעת לקמפוס ושללה מלגה בסך ששת אלפים שקלים שניתנה לה. בשבוע שעבר הודיעה המכללה לתובעת כי עניינה יטופל על ידי ועדת המשמעת של המכללה ועד לבירור, השעייתה עומדת בתוקף.

"המכללה נסחפה אחר ההתלהמות"

בתביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בירושלים, כתבה התובעת כי "קבוצות של סטודנטים יהודים שמו לעצמם למטרה לפגוע ולבזות סטודנטים ערביים אשר התבטאו נגד חיילי צה"ל ונגד המלחמה, עקבו אחר סטודנטים ערביים ברשתות החברתיות ובמידה שפרסמו פוסט בחשבון הפרטי שלהם 'לא מצא חן' בעיניהם, מיד נוהלה מלחמת חורמה שכללה פרסום שמו ופרטיו בדף הפייסבוק של המכללה". לטענת התובעת המכללה נסחפה אחר ההתלהמות נגד הסטודנטים הערביים ונקטה נגדם בצעדים מרחיקי לכת במקום לקרוא לשיח סובלני.

"המכללה עודדה הסתה". ארכיון (המייל האדום)


בעקבות הפוסט הפוגעני כתבה המכללה בדף הפייסבוק שלה כי הנהלת המכללה התכנסה לישיבת חירום ולאחריה הוגשה תלונה במשטרה נגד התובעת. בדף הפייסבוק של המכללה התפתח שיח תוקפני בו גידפו סטודנטים יהודים את הערבים וכינו אותם מחבלים. באחד הפוסטים כתבה סטודנטית מהמכללה: "אני לא יכולה לסבול אותם במכללה שלנו. הולכים כאילו העולם שייך להם, לומדים על חשבוננו ומקבלים מלגות על הגב של אנשים ששירתו ותרמו למדינה. לפסוטמה הזאת יש חופש ביטוי רק כי אזרחית ישראל. צריך לזרוק אותה לעזה".

"המכללה אפשרה שיח אלים וגזעני בפייסבוק"

בתביעתה טענה הסטודנטית כי המכללה אפשרה בדף הפייסבוק שלה "שיח אלים, גזעני ומסוכן שכל כולו כוון נגד הסטודנטים הערביים תוך פגיעה אנושה במרקם החברתי שמן הראויה היה על המכללה לשקוד על טיפוחו".

"איפשרו הסתה בפייסבוק". אילוסטרציה (AP)


עוד טוענת הסטודנטית כי "סטודנטים יהודים אשר היללו הרג חפים מפשע מהצד השני, הסיתו לגזענות נגד חבריהם לספסל הלימודים מהמגזר הערבי ואף פרסמו את שמם וסימנו אותם כבוגדים זכו מנגד לשבחים מהנהלת המכללה". בשל הצעדים המשמעתיים שננקטו נגדה ובשל התרת הפרסומים הגזעניים בדף הפייסבוק שלה תובעת הסטודנטית מהמכללה פיצויים בסך 75 אלף שקלים.

מהמכלל האקדמית הדסה נמסר בתגובה: "המכללה הינו מוסד אקדמי שופעל על פי חוק ועל כן פעל וימשיך לפעול בהתאם ועל בסיס חוקי מדינת ישראל".

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv