צפו: מה הסתתר בתוך חבילת הצעצועים?

שוטרי ימ"ר מרכז עצרו שני תושבי רמלה, בני 61 ו-57, בחשד שהזמינו קוקאין טהור בשווי מאות אלפי שקלים מקוסטה ריקה. הסמים הוטמנו בתוך צעצועים ונתפסו לאחר שמשקלו של כלב מפלסטיק עורר חשד. נגד השניים יוגש היום כתב אישום והמשטרה תבקש להאריך את מעצרם עד תום ההליכים

פרשת "צעצוע של סיפור": בבית המשפט המחוזי מרכז יוגש היום (ג') כתב אישום נגד שני תושבי רמלה בגין ייבוא סמים וקשירת קשר לביצוע פשע. מפרטי האישום עולה כי השניים קיבלו לידיהם משלוח של קוקאין טהור - שהוסתר בתוך צעצועים שהגיעו מעבר לים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילת הפרשה בסוף חודש יולי, כאשר משטרת קוסטה ריקה החליטה לדגום משלוח של צעצועים שהיה אמור להגיע לישראל. בבדיקה של צעצוע כלב שעשוי מפלסטיק התגלה כי ראשו כבד מעבר לצפוי למשקל של צעצוע פלסטיק.

המשטרה דגמה את החומר שנמצא בתוך ראשו של הכלב וגילתה כי מדובר בקוקאין באיכות גבוהה. בדיקה העלתה כי משלוח הצעצועים היה מיועד לנמען ברמלה. בשלב זה עירבה משטרת קוסטה ריקה את אנשי ימ"ר מרכז, בניסיון ללכוד את נמעני משלוח הסם.

מנת סם בתוך כל צעצוע

המשלוח הועבר לישראל בליווי שוטרים מקוסטה ריקה. חוקרי מפלג התשאול ביחידה פתחו את ארגז הצעצועים ומצאו בתוך כל צעצוע תבנית יצוקה של קוקאין טהור. משקל הסם הכולל במשלוח עמד על יותר משני ק"ג - ושוויו נאמד במאות אלפי שקלים.

במסגרת החקירה שלחו השוטרים לביתו של הנמען הודעה על כך שהמשלוח הגיע. בשבוע שעבר התייצב החשוד, בן 61, ולקח את החבילה. בהמשך העביר אותה לידיו של החשוד השני, בן 57.

כוח מבצעי של הימ"ר עצר את שני החשודים והוביל אותם לחקירה ולהארכת מעצרם. "בסיום החקירה התגבשה תשתית ראייתית נגד השניים", נמסר מהמשטרה. לצד כתב האישום שיוגש נגדם, המשטרה תבקש היום להאריך את מעצרם עד תום ההליכים.