תביעה: רופא פספס עובר בלי אוזניים

זוג הורים מהצפון טוענים כי הרופא שעקב אחר ההיריון של האם כשל באבחון מצבו של העובר ולא זיהה מום חמור - בנם של התובעים נולד ללא אוזניים. לטענתם, הרופא שעקב באופן פרטי אחר ההיריון אמור היה לזהות את המום בארבע בדיקות שונות. "הרופא כלל לא בדק את האוזניים, לו עשה כן היה מאבחן בקלות את המום", נכתב בתביעה

"ניתן היה לאבחן את המום בקלות". אילוסטרצ (חדשות 2)

זוג הורים מצפון הארץ הגישו באחרונה תביעת עתק לבית המשפט המחוזי בחיפה, לאחר שבנם נולד ללא שתי אוזניים. התביעה הוגשה נגד הרופא שעקב אחר ההיריון של האישה ולא איתר את המום בבדיקותיו. ההורים דורשים פיצויים בסכום של יותר מ-4.5 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתב התביעה טוענים ההורים כי "עניינה של תביעה זו באירוע לידה טראגי בו נולד תינוק ללא שתי אוזניים לאחר שהרופא 'פספס' בכל הבדיקות הפרטיות שהוא ערך במהלך ההיריון". עוד כותבים ההורים כי "אין מחלוקת לגבי שאלת אפשרות אבחון חוסר האוזניים בקלות יחסית בבדיקת אולטראסאונד. רופא סביר המבצע בדיקת סקירת מערכות יאתר מום כזה".

"הרופא כשל באיתור המום בארבע בדיקות שונות"

התובעים היו במעקב פרטי אצל הרופא הנתבע, לדבריהם, כדי להבטיח תוצאות טובות ומעקב צמוד של ההיריון. "בהיריון נשוא תביעה זו ערכה האם את כל הבדיקות הנחוצות שאליהן הופנתה", טוענים ההורים ומוסיפים כי הרופא כשל באבחון המום בארבע בדיקות שונות. בחוות דעת המומחה שצירפו ההורים לכתב התביעה נכתב כי "הרופא כלל לא בדק את האוזניים ולו היה מתמקד באיבר זה היה מיד מגיע לאבחנה. ביצוע סקירות בצורה מצומצמת מהנדרש הביא להחמצת המום. מכיוון שנתונים אלו לא הוצגו בפני בני הזוג נשללה מהם האוטונומיה להחליט על המשך ההיריון או הפסקתו".

ההורים דורשים פיצויים בסכום של יותר מ-4.5 מיליון שקלים בשל הנכות הקשה ממנה סובל התינוק ובשל העלות הגבוהה של המכשור המיוחד לו הוא זקוק.

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv