אסיר דורש פיצויים משב"ס: "שפכו עלי מים רותחים בכלא"

במהלך ויכוח שפך אסיר בכלא קומקום עם מים רותחים על אסיר אחר, שנכווה בכל גופו ואושפז. יום קודם לכן האסיר שהותקף אמר לקצין המודיעין שהם מסוכסכים אך דבר לא נעשה לטענתו. כעת כשהוא סובל מכוויות הוא דורש פיצוי על סך חצי מיליון שקלים. שירות בתי הסוהר: "נבחן את הטענות"

האסיר לאחר האירוע

אסיר המרצה מאסר בכלא השרון דורש פיצויים משירות בתי הסוהר, זאת לאחר שהותקף על ידי אסיר אחר ששפך עליו קומקום עם מים רותחים ולאחר מכן הכה אותו בראש ובידו. הוא טוען במכתבו לשב"ס כי יידע את קצין המודיעין של הכלא ולקצין התורן על סכסוך הקיים בין השניים ולמרות זאת, דבר לטענתו לא נעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות פניותיו לסוהרים, השניים לא הופרדו או הועברו מהאגף - וכך לטענתו הוא נפל קורבן להתאכזרות מצד אסיר אחר, שהועמד על כך לדין והואשם בגין תקיפה וחבלה חמורה. כעת הוא דורש פיצויים בסך חצי מיליון שקלים, זאת טרם נקיטת הליכים משפטיים.

כתוצאה מהאירוע, נגרמו לאסיר כוויות קשות בחלקים נרחבים של גופו. הוא הובהל באמבולנס לבית החולים תל השומר והוא אושפז במשך ימים ארוכים במחלקת כוויות. על פי הרופאים, יישארו לו צלקות בחלקים שונים של גופו לרבות בפניו. בשל הנזקים שנגרמו לו, בשירות בתי הסוהר הותירו לו לחבוש כובע שיסתיר את מראהו, לבקשתו.

עורכי הדין שקד ושוחטמן (יח"צ)

"מרשי סבל ועדיין סובל מנזק נפשי של ממש", טענו עורכי דינו משה שוחטמן ושי שקד, במכתב לשירות בתי הסוהר. "אופן התקיפה, חוסר האונים שחש, העובדה כי חשש לשלומו וניסה למנוע את התקיפה באמצעות התראה בפני גורמי שב"ס ללא הועיל, הותירו בנפשו של מרשי צלקות כואבות וטראומטיות". השניים הדגישו כי מדובר באסיר טעון הגנה, ועל כן היה על השב"ס להקפיד על שמירתו באופן מיוחד.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "מדובר בפנייה שהתקבלה רק אתמול בשב"ס. נבחן את הטענות ונשיב לפונה בהתאם".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv