עדויות הנאשמים ברצח אבו חדיר: "הם לקחו לנו שלושה, בוא ניקח להם אחד"

לפני כחודש נחטף ונרצח הנער מוחמד אבו-חדיר, ככל הנראה כפעולת נקמה. הערב נחשפות העדויות של שלושת הנאשמים - שניים מהם קטינים. אחד הנאשמים: "החלטנו שצריך לנקום בהם. החלטנו להרים מישהו, לחטוף אותו, לתת לו מכות רצח ולהעיף אותו". לפני המעשה, כך מתברר, הם תועדו במצלמות אבטחה כשהם ממלאים דלק בבקבוקים

במשך שעות תיארו בפני חוקרי השב"כ ומשטרת ירושלים יוסף חיים בן-דוד ושני קטינים קרובי משפחתו איך תכננו לנקום בערבים לאחר חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים מגוש עציון. בסופו של דבר, על פי המיוחס להם, הם רצחו את הנער מוחמד אבו חדיר לפני כחודש רק בגלל מוצאו הערבי. לפני שבועיים הוגש נגדם כתב אישום חמור, שהגדיר את המעשים כ"מסע ציד אדם", והערב (שני) נחשפות תמצית עדויותיהם של בן-דוד ושל שני הנאשמים הקטינים, נ' ו-מ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התחלנו לדבר על מה שקרה, על החטופים והחלטנו שצריך לנקום בהם, שהם עשו את זה. אמרנו 'בוא ננקום'", הסביר אחד הנאשמים. "החלטנו שניסע לכיוון שועאפט ובית חנינה על מנת להתעלל במישהו ערבי, או לגרום נזק לרכוש, או שמישהו יקבל מכות", הוסיף, וטען: "אני הייתי חם עליהם וכל המדינה שותקת ומתפללת".

בחנות המשקפיים של בן-דוד, בן 29 מההתנחלות אדם, הגו השלושה את התכנית לנקום, לאחר שצפו בהלוויות של שלושת החטופים. בתחילה, טען בן-דוד, רצו השלושה רק לפגוע ברכוש: "הגענו לארמון הנציב על מנת לנסות למצוא איזה חנות של ערבי לשרוף ואחרי זה דיברנו והחלטנו להעלות את הרף. אמרנו 'הם לקחו לנו שלושה בואו ניקח להם אחד' והחלטנו להרים מישהו, לחטוף אותו, לתת לו מכות רצח ולהעיף אותו".

הנאשמים הקטינים ברצח (חדשות 2)

"פחדתי שיקום עלינו"

לאחר מכן ניסו השלושה לחטוף נער בבית חנינא, בשעה שהלך ליד אמו ברחוב: "קלטנו אישה עם עגלה ושני ילדים בגילאי 11-10. אמרנו שילדים היא כבר לא תביא לעולם אותה אישה, אז החלטנו לתת לה מכות. היא הייתה עם רעלה. היא קלטה שקורה משהו, הסתכלה לכיוון של נ', אז הוא הלך במהירות, תפס בחניקה את אחד הילדים ואז האימא הסתובבה. ראיתי שהוא נותן לה אגרוף באף. יש לו אגרופים חזקים, הוא העיף אותה לריצפה וצרחה", סיפר אחד הנאשמים. השלושה ברחו מהמקום מבוהלים, אך החליטו לשוב ולחפש נקמה ביום לאחר מכן.

בן-דוד תיאר כיצד אספו השלושה את חומר הבערה ששימש לשריפתו של אבו חדיר: "לקחתי שלושה בקבוקים ריקים מהבית, מצאנו עוד שניים ונסענו לתחנת הדלק של חיזמה, שם מילאתי חמישה בקבוקים של ליטר וחצי בדלק". בדרך הם קנו משקאות אנרגיה והחליפו את בגדי הישיבה בבגדים "חילוניים". כמו כן השלושה הצטיידו באזיקונים ופינו את המושב האחורי, מתוך כוונה לחטוף. 

בן-דוד טען כי אבו חדיר נראה להם "בחור גבוה בן 20-24". "אמרתי להם 'זה אפשר להתגבר עליו, תצאו מהרכב מהר'. הם יצאו, שמעתי שהם שואלים אותו 'איפה זה לכיוון תל אביב?", הוא לא כל-כך ענה ולא דיבר עברית. באותו רגע ראיתי ש-נ' נותן לבחור סטירה ו-מ' תפס אותו בפה שלא יצרח", סיפר.

הנאשם הבוגר, יוסף בן דוד

"בשלב מסוים הוא הפסיק להיאבק"

"הכניסו אותו בכוח לרכב - הבחור ניסה להשתולל, התחיל לצעוק 'אללה הוא אכבר' וקילל. מיד סגרתי את הנעילה של כל דלתות הרכב. באותו הרגע לא האמנתי שזה קורה באמת. בשלב הזה מ' חנק את הבחור בגרונו ואני צעקתי: 'תגמור אותו, תגמור אותו שיהרוג אותו'. הבחור החל לחרחר, בשלב מסוים הפסיק להיאבק, פחדתי 'שיקום עלינו'", הוסיף בן-דוד. בשלב זה לא ידעו החוטפים כי אבו חדיר כבר מת.

לאחר שאבו חדיר הפסיק להיאבק, החליט בן-דוד "לנסוע לכיוון יער ירושלים כדי להיפטר ממנו. אמרתי ל-מ' שילחץ חזק ויגמור אותו כי אלה, יש להם שבע נשמות, שלא יקום. עצרנו, כיביתי את כל האורות, רעדתי מזה שהוא יקום עלי. אמרתי: 'איפה הלום, איפה הלום' ואז נתתי לבחור מכות בראש עם הלום, תוך כדי זה שאני אומר, 'זה בשביל משפחת פוגל וזה בשביל שלהבת פס'".

בדרך לרכישת חומר דליק, הנאשמים

"טעינו, אנחנו יהודים רחמנים"

לאחר מכן המשיך בן-דוד להכות את אבו חדיר והדגיש כי מדובר בנקמה על החטיפה: "נתתי שתי מכות בראש ואז אמרתי ל-נ': 'תביא את הדלק'. הוא הביא מהבגז' בקבוק והתחיל לשפוך את הדלק על הראש של הבחור ואז נתן לי את הבקבוק ואני המשכתי לשפוך לבחור דלק על הרגליים. נתתי שלוש בעיטות לבחור ברגליים ואמרתי תוך כדי שאני בועט 'זה בשביל אייל וזה בשביל נפתלי וזה בשביל...לא זוכר את השם של השלישי, אולי גיל-עד'. הכוונה שזה בשביל שלושת החטופים שנמצאו בחברון. הדלקתי עם מצית את הבחור באזור הרגליים והכל היה אש".

בן-דוד טען כי לאחר המעשה השלושה חשו חרטה: "היינו בשוק כי המעשים שעשינו זה לא כמו הדיבורים. אנחנו יהודים, יש לנו לב. אחרי זה דיברנו על זה וחשבנו כמה קל היה לתפוס אותו וכל אחד שפך את הלב שלו והתחרטנו למה עשינו את זה. אמרתי להם, אני אגיד לכם את האמת, הייתה מטרה אבל זה לא בשבילנו. טעינו, אנחנו יהודים רחמניים, אנחנו בני אדם. נכנסנו לבאסה".

לפני כשלושה שבועות הוגש נגד השלושה כתב אישום לאחר שהודו בחקירתם במעשה ושחזרו כיצד חטפו את הנער, רצחו אותו ושרפו את גופתו. היועץ המשפטי לממשלה מסר בתגובה לכתב האישום כי מדובר במעשה "חמור ומזעזע, שבוצע על רקע גזעני כנגד נער חף מפשע. היועץ המשפטי לממשלה מבקש להביע את צערו העמוק על מעשה אכזרי זה, הנוגד את המוסר האנושי הבסיסי. רשויות אכיפת החוק במדינת ישראל יעשו כל שלאל ידן ויפעלו בנחישות, בכל הכלים העומדים לרשותן, להיאבק בעבריינות שייסודה בשנאה וגזענות".