אישום: פסיכולוג ביצע עבירות מין במטופלת

לבקשת חדשות 2 התיר בית המשפט העליון לפרסם את שמו של הפסיכולוג גיא דיין מרעננה, שהואשם בחודש שעבר בביצוע עבירות מין במטופלת שלו. פרקליטת המטופלת: "מקווה שהצדק ייעשה". פרקליט הנאשם: "מבקש להמתין בסבלנות להכרעתו של בית המשפט"

הפסיכולוג גיא דיין מרעננה מואשם בביצוע עבירות מין במטופלת שלו - כך התיר בית המשפט העליון לפרסם בעקבות בקשת עורכי הדין ישגב נקדימון ודקלה בירן מטעם חדשות 2. הוא מואשם במעשה מגונה תוך ניצול יחסי מטפל-מטופל, ובעילה אסורה בהסכמה תוך ניצול יחסי מטפל-מטופל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דיין, פסיכולוג קליני מומחה, הואשם בחודש שעבר כי בשנת 2009 טיפל בצעירה בקליניקה שלו. שנתיים אחר כך, על פי כתב האישום, נפרדה המתלוננת מבעלה ונקלעה למשבר אישי חריף.

באחד המקרים המתואר בכתב האישום טלפנה המתלוננת לנאשם ואמרה לו שהיא מרגישה לא טוב וביקשה להיפגש איתו באופן מיידי. הנאשם הציע למתלוננת להיפגש ברכבו, וכאשר השניים שהו ברכב אמרה המתלוננת לנאשם כי היא מרגישה ש"חסר לה חום והיא מפורקת".

במהלך הפגישה, נטען בכתב האישום, עישנו דיין והמתלוננת חשיש כאשר בשלב מסוים אמר הפסיכולוג למתלוננת כי הטיפול שהעניק לה הסתיים וכי לא תוכל להיות מטופלת שלו שוב. אחר כך קיימו השניים יחסי מין חלקיים.

פרקליט הפסיכולוג: "לא להסיק מסקנות נמהרות"

הפרקליטות טוענת כי הסכמתה של המתלוננת הושגה שלא כדין ביודעו שהמתלוננת מצויה במשבר אישי תוך ניצול יחסי הטיפול שהתקיימו ביניהם בעבר. בכתב האישום מתוארים מפגשים נוספים במהלכם קיימו השניים יחסי מין. "במעשיו ביצע הנאשם מעשה מגונה במתלוננת ובעל אותה בשתי הזדמנויות בהסכמה שלא כדין, תוך ניצול תלות נפשית של המתלוננת בו", נכתב בכתב האישום.

פרקליטתה של המתלוננת, עו"ד כנרת בראשי, מסרה בתגובה: "מרשתי חיכתה תקופה ארוכה להחלטת הפרקליטות. עדותה תישמע בקרוב בין כותלי בית המשפט ואני מקווה שהצדק ייעשה".

פרקליטו של הנאשם, עו"ד עופר ברטל, מסר בתגובה: "מדובר במתלוננת שדרשה ממרשנו לפצותה בסכומי עתק של מאות אלפי שקלים. לאחר שמרשנו סירב לשלם, היא הגישה נגדו תלונה למשטרה. מרשנו ניסה לאסור את פרסום שמו, כדי לא לגרום לילדיו ולו נזק בלתי הפיך כתוצאה מפרסום עובדות שטרם הוכחו. הוא מבקש מכל קורא שלא להסיק מסקנות נמהרות ולהמתין בסבלנות להכרעתו של בית המשפט בעניינו. בינתיים הוא ישמח להמשיך לטפל ולהושיט יד במסירות רבה לכל מי שזקוק לשירותיו".