ספקית תוכן סלולרי איימה לתבוע בת 14 - ותפצה אותה בגין עוגמת נפש

בית המשפט חייב חברת תוכן לשלם לנערה סכום של 1,000 שקלים בגין עוגמת נפש שנגרמה לה, לאחר שנדרשה להסדיר חוב שצברה לכאורה כשהייתה בת 9. החברה הזהירה את הנערה בכתב כי אם היא לא תסדיר את חובה, יינקטו נגדה צעדים משפטיים. ראיות שהציג אביה של הילדה הוכיחו כי אין עילה לתביעה נגד בתו

האיומיים הפחידו את הילדה. אילוסטרציה (רויטרס)

ספקית תכני הסלולר "אקיוטק" תידרש לשלם דמי פיצויים בסך אלף שקלים לנערה בת 14, לאחר ששלחה לה התראת חוב. על פי כתב התביעה, שיגרה חברת התוכן לנערה מכתב רשמי שבו ציינה כי לחובתה סכום של 1,070 שקלים עבור שירותי תוכן סלולרי, שלכאורה צרכה כשהייתה בת 9 בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסמך הזהירה הספקית את הילדה כי אם תשלום החוב לא יתבצע בתוך 14 ימים מיום קבלתו, תפעל זו בערוצים המשפטיים כדי למצות עמה את הדין.

בתגובה למכתב, עתר אביה של הילדה לבית המשפט לתביעות קטנות נגד הספקית, בטענה שלזו כלל אין עילה להצגת דרישת תשלום החוב. מעבר לעובדת היותה של "בעלת החוב" קטינה, נימק האב כי מספר תעודת הזהות שעליו התבססה החברה בהמצאת החוב אינו של בתו, כמו גם מספר הטלפון הסלולרי שממנו נצרכו השירותים. כמו כן, טען האב כי האיומים שהפנתה חברת התוכן לבתו במכתב גרמו לילדה חרדות קשות.

לאחר בחינת חומר הראיות בתיק, התרשמה הרשמת רביע ב'אלי כי לספקית לא היה בסיס משפטי לשלוח את המכתב לנערה, שכן היא לא הצליחה להוכיח את השימוש של הילדה בשירותיה. לפיכך, אישרה הרשמת את בקשת הפיצויים שדרש אביה של הילדה במסגרת התביעה בסך אלף שקלים.