בהיריון עם תאומים - לכלא

ביהמ"ש העליון דחה את ערעורה של נהגת שגרמה למותו של גבר בן 32 בתאונה קטלנית בכביש 90. המערערת, שנשלחה ל-20 חודשי מאסר, טענה כי יש לבטל את עונשה משום שהיא בהיריון עם תאומים. העליון דחה את הערעור וקבע כי היא המיטה על משפחת ההרוג "אסון שאין לו תקנה". עם זאת נפסק כי היא תחל בריצוי עונשה אחרי הלידה

הנהגת הביע חרטה (חדשות 2)

בית המשפט העליון דחה בשבוע שעבר את ערעורה של תושבת רמת הגולן, שהורשעה בהריגה לאחר שגרמה לתאונת דרכים קטלנית בכביש 90. בתאונה שאירעה לפני כארבע שנים נהרג גבר בן 32. בערעור ביקשה האישה משופטי בית המשפט העליון לבטל את 20 חודשי המאסר שנגזרו עליה, בין היתר, בנימוק כי היא מצויה בחודשי היריון ראשונים עם תאומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש אוקטובר 2010 ניסתה האישה לעקוף שני רכבי משא ליד היישוב ארגמן, למרות ששדה הראייה שלה היה מוגבל. תוך כדי העקיפה התנגשה האישה באחד מרכבי המשא, סטתה לנתיב הנגדי והתנגשה חזיתית במכונית פרטית. מעוצמת החבטה נהרג, כאמור, נהג המכונית הפרטית, אב לשני ילדים בני שש ושנתיים, ואילו הנהגת נפצעה באורח קל עד בינוני. במשפט שנערך לאחר מכן הורשעה בהריגה.

בערעור טענה האישה כי בית המשפט המחוזי שגה שעה שהרשיע אותה בהריגה וכי היה עליו להרשיעה רק בגרימת מוות ברשלנות. עוד טענה האישה כי יש לזקוף לזכותה את העובדה שהביעה חרטה עמוקה על ההשלכות הרות האסון של מעשיה וכי שלחה לבני משפחתו של ההרוג מכתבי התנצלות.

ביהמ"ש: עונש מאוזן (אתר בית המשפט העליון)


"אסון שאין לו תקנה"

שופט בית המשפט העליון, נעם סולברג, דחה כאמור את טענות המערערת וקבע כי חרף היריונה היא תשלח ל-20 חודשי מאסר בפועל. בפסק דינו כתב השופט כי "מחד המערערת נושאת ברחמה תאומים, והמחשבה על אודות האפשרות שתיכלא במצב זה גורמת לה סבל רב. מאידך המערערת הרגה אדם. הקלה בעונשה לא תשקף כראוי את עקרון קדושת החיים. משפחתו חווה יום יום עצב ודאגה, זהו אסון שאין לו תקנה".

לצד הפסיקה כי העונש שהוטל על האישה הוא מאוזן, קבע השופט כי האישה תחל את ריצוי עונשה לאחר הלידה וכי התאומים יוכלו לשהות במחיצתה במתקן הכליאה.