העליון קבע: תיק טלנסקי נפתח מחדש

בית המשפט העליון החליט לקבל את בקשת הפרקליטות לדון בראיות החדשות בתיק, בעקבות הקלטות שהעבירה שולה זקן, שהייתה ראש לשכתו של אולמרט. ההקלטות הועברו לידי הפרקליטות במסגרת הסדר הטיעון שנחתם עמה בפרשת הולילנד

תיק טלנסקי נפתח מחדש (פלאש 90, יונתן סינדל)

בית המשפט העליון החליט היום (ד') להיענות לבקשת הפרקליטות ולפתוח מחדש את תיק טלנסקי - שבו זוכה ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לפני כשנתיים. בקשת הפרקליטות התקבלה בעקבות ראיות חדשות שהעבירה שולה זקן במסגרת הסדר הטיעון בפרשת הולילנד, כולל הקלטות של שיחות שקיימה עם אולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגשת בקשה לגביית ראיות על ידי המדינה לאחר זיכוי הנאשם בערכאה הדיונית היא מחזה נדיר", כתב נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס בהחלטה. "נקבע כי הבקשה הוגשה ע"י המדינה בשלב מאוחר מאוד, אולם נוכח טיב החומרים שהוצגו, ראוי שחומרים אלה יובאו בפני בית המשפט המחוזי, על מנת שזה ישקול את הכרעתו לאורם". בהחלטת בית המשפט העליון נקבע כי התיק ישוב לדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים לצורך גביית הראיות ומתן פסק דין משלים.

הראיות שהעבירה הובילו להחלטה (מוטי קמחי)

"בחודשים האחרונים הגיעו לידיה של המבקשת ראיות חדשות, חלקן חפציות, שיש בהן כדי להשליך על הערעור שנידון בפני בית המשפט העליון", נכתב בפניית הפרקליטות לבית המשפט העליון.

"לאחר שזקן שבה והציגה ראיות חיצוניות, חפציות, ובעיקר קלטות, שלא היו בידי המדינה ושלא יכלו להיות בידה קודם לכן - הגיעו הצדדים להסכם. בין יתר הראיות המדוברות שנמסרו למדינה יש שתי קלטות, שבהן נשמעים אולמרט וזקן משוחחים ביניהם בהקשר הרלוונטי לתיק דנן".

בפרקליטות טוענים כי להקלטות השפעה מכרעת על התיק. "השיח הזה, יחד עם הרישומים ביומניה של זקן, מתירים באופן ברור את הספק שהטריד את בית המשפט המחוזי בירושלים - ספק שעומד בשורש זיכויו של המשיב בפרשת טלנסקי", נכתב. "בקשה זו נסבה בעיקרה על שתי קלטות אלה. בית המשפט הנכבד מתבקש להורות לבית המשפט המחוזי לקבל את הקלטות ואת הרישומים ביומן של זקן באמצעות זקן כעדה, ולשוב ולשקול את הכרעתו בהתאם".