תביעה ייצוגית: "מיוקל" אינו ראוי להיקרא מיונז

צרכנים תובעים את "תלמה" בטענה כי מוצריה "מיוקל", "מיוקל קנולה" ו"מיוקל שמן זית" אינם ראויים להיקרא מיונז. לטענת התובעים, תלמה עשתה מאמצים במיתוג המוצר כמוצר מיונז קל, למרות העובדה שעל פי רכיביו הוא אינו ראוי להיקרא מיונז. הצרכנים דורשים פיצויים בסך 20 מיליון שקלים. תלמה: "נגיב בבית המשפט"

"אריזת המוצר דומה למיונז רגיל"

תביעה ייצוגית הוגשה באחרונה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד "תלמה" בטענה כי המוצרים "מיוקל", "מיוקל קנולה" ו"מיוקל שמן זית" אינם ראויים להיקרא מיונז. לטענת התובעים, הדורשים פיצויים בסך 20 מיליון שקלים, השימוש בשם "מיוקל" מטעה את הצרכנים לחשוב כי מדובר במוצרי מיונז קלים, למרות שעל פי התקן הישראלי לא מדובר כלל במוצרי מיונז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב התביעה טוענים הצרכנים כי "על פי התקן הישראלי מיונז מיוצר משמן במים המיוצב בחלמון ביצה וכי במוצרים של תלמה אין כלל חלמון ביצה". עוד טוענים התובעים כי "אין ספק שתלמה השקיעה רבות בעיצוב ומיתוג סדרת מוצרי 'מיוקל' על מנת שהצרכן הסביר יטעה לחשוב כי מדובר במוצרי מיונז קלים". המצג המטעה, כך על פי הצרכנים, נעשה באמצעות אריזת המוצר ותוויתו הדומות למוצרי המיונז הרגילים.

"אינו מכיל חלמון ביצה" (AP)


לדברי התובעים, הרכיבים המרכזיים של מוצרי "מיוקל" הם מים וסוכר, המהווים 60% מהרכיבים, בעוד שבמיונז אמיתי הרכיב העיקרי הוא שומן צמחי. את צבעו של הממרח הדיאטטי, כותבים התובעים, יוצרים באמצעות צבעי מאכל כתומים. את תביעתם מסכמים הצרכנים באומרם כי "מוצרי ה'מיוקל' ארוזים כמוצר מיונז ועל אריזתם תמונות הגשה של מיונז בצלוחית, דבר שהוא בבחינת הונאת הצרכן".

מתלמה נמסר בתגובה: "התביעה טרם הגיעה לידינו. חברתנו תתייחס אליה בבית המשפט".

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv