אביו של מוחמד אבו חדיר: "האנשים ששרפו את בני הם נאצים"

בביהמ"ש המחוזי בירושלים נערך היום דיון טעון בהארכת מעצרם של שלושת החשודים בחטיפה וברצח של הנער מוחמד אבו חדיר. לראשונה פגש חוסיין, אביו של מוחמד, את שלושת החשודים – בהם יוסף בן דוד. "למה לא הרסו את הבתים שלהם? 30 יום עברו מאז ששרפו את הבן שלי", אמר האב. ביהמ"ש האריך את מעצרו של בן דוד עד תום ההליכים

מפגש טעון נרשם היום (ד') באולם בית המשפט המחוזי בירושלים, כשלראשונה פגש חוסיין, אביו של מוחמד אבו חדיר, את שלושת הנאשמים בחטיפה וברצח של בנו. "האנשים האלה הם נאצים", מי ששרף את הבן שלי הוא היטלר", אמר חוסיין מחוץ לאולם בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"30 יום עברו מאז ששרפו את הבן שלי ולא סגרו ולא הרסו את הבתים שלהם. למה? זה גזענות של ישראל. אם זה היה ערבי הוא היה מקבל כל החיים בבית סוהר", טען האב. "הם לא הסתכלו לי בעיניים, לא יכלו. אם הייתי תופס מישהו מהם הייתי הורג אותו", אמר. "צריך לשרוף אותם כמו ששרפו את הבן שלי. אני לא מאמין בבית המשפט הישראלי".

הנאשמים בבית המשפט

פרקליטי הנאשמים ביקשו כי רק הוריו של מוחמד אבו חדיר יורשו לנכוח באולם, וזאת מכיוון ששניים מהנאשמים הם קטינים והמשפט מתנהל בדלתיים סגורות. עם זאת, השופט דחה את בקשתם ואישר גם לאחיו ולסביו של הנער לנכוח בדיון. במהלך הדיון החזיקו בני המשפחה כרזות עם תמונתו של מוחמד אבו חדיר.

יוסף בן דוד, הנאשם ברצח

מחוץ לאולם בית המשפט התקהלו כמה עשרות בני אדם שהניפו שלטים בהם נכתב בין היתר "האם יתקיים הצדק והרוצחים ייכלאו?" ו"מתי הורסים בתיהם של הרוצחים השפלים?".

מוחמד אבו חדיר (רויטרס)

בתום הדיון קבע בית המשפט כי יוסף בן דוד, שמואשם בחטיפה וברצח של מוחמד אבו חדיר, יישאר במעצר עד תום ההליכים. עוד קבע השופט כי יש לסיים ביצוע תסקיר לשני הקטינים הנאשמים וכי השניים יישארו במעצר עד למתן החלטה אחרת.