כתב אישום נגד מקים קבוצת "כנופיית אל יהוד" בפייסבוק

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט כתב אישום נגד מקים העמוד, המייחס לאחראי עליו הסתה לאלימות ולגזענות. בין היתר כתב הנאשם בקבוצה שנפתחה לאחר חטיפת הנערים "רק טרור יהודי יחסל את הטרור הערבי". לאחר רצח הנער אבו ח'דיר כתב "בינתיים זה 3:1 לערבים, היום זה ישתנה"

קרא לטרור יהודי (המייל האדום)

כתב אישום הוגש הבוקר (שלישי) נגד שלומי אברהם (37), תושב ערד שהקים דף פייסבוק בשם "כנופיית אל-יהוד", אליו העלה תכני הסתה לאלימות נגד ערבים. כתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז דרום, מייחס לאברהם עבירות של פרסום המסית לאלימות או טרור, פרסום תכנים גזעניים ופגיעה ברגשי דת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דף הפייסבוק שבעקבותיו הוגש כתב האישום נפתח לאחר אירוע חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים בגוש עציון. הדף, כך על פי טענת הפרקליטות, זכה לחשיפה בקרב אלפי עוקבים והיווה במה להעלאת פוסטים גזעניים גם על ידי גולשים אחרים. בין היתר קרא אברהם בקבוצה ל"מוות לערבים" וטען כי "רק טרור יהודי יחסל את הטרור הערבי". אחרי רציחתו של הנער הערבי מוחמד אבו ח'דיר פרסם הנאשם סטטוס בו כתב "בינתיים זה 3:1 לטובת הערבים. היום זה היה 3:9. כנופיית אל-יהוד בדרכים. לוחמי אל יהוד מכל הארץ - צאו היום לפעולות".נסגר על ידי פייסבוק - ונפתח מחדש

בתחילת חודש יולי נסגר הדף על ידי הרשת החברתית ועוד באותו היום פתח הנאשם חשבון נוסף הנושא את אותו שם. בין היתר פורסמה בקבוצה תמונה של חזיר קורא בקוראן תחתיה נכתב "מוחמד". "הנאשם פרסם פרסומים שיש בהם כדי לפגוע פגיעה גסה באמונתם וברגשותיהם הדתיים של בני הדת המוסלמית", נטען בכתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד רחל אלמקייס.

לדברי הפרקליטות החקירה נפתחה בהנחיית של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, לראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה. במקביל להגשת כתב האישום הגישה הפרקליטות גם בקשה לשחרור בתנאים של הנאשם בה היא מבקשת מבית המשפט להורות על איסור שימוש באינטרנט.