הותר לפרסום: אחיה של שרה נתניהו תבע אותה

בית המשפט המחוזי בירושלים התיר לפרסום את דבר תביעתו של ד"ר חגי בן ארצי נגד בנק הפועלים ואשת ראש הממשלה, בטענה כי זו הוציאה סכום של כ-60 אלף שקלים מחשבון אביה המנוח למימון מצבה ומודעות אבל. במרס 2014 נדחתה התביעה לאחר שהאחים הגיעו להסדר במסגרתו אף אחד מהם אינו מודה בטענות האחר

הסכסוך הסתיים בהסדר (חדשות 2, פלאש 90)

ד"ר חגי בן ארצי, אחיה של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, תבע אותה לפני כשנתיים בטענה כי הוציאה 59 אלף שקלים מחשבון אביהם המנוח למימון מצבה ומודעות אבל - וזאת למרות התנגדותו. היום (חמישי) התיר בית המשפט המחוזי בירושלים לפרסם את דבר התביעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנובמבר 2011 נפטר אביהם של נתניהו ובן ארצי. כחצי שנה מאוחר יותר הגיש בן ארצי תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות נגד בנק הפועלים, בטענה כי כיבד הוראה של אחותו להוציא מהחשבון עשרות אלפי שקלים וזאת אף על פי שטרם ניתן צו לקיום צוואת האב ולמרות העובדה שבן ארצי מסר לבנק הודעה ובה הוא מביע התנגדות לתשלום.

מנגד טען הבנק כי תשלום ההוצאות נעשה כדין לאחר שנתניהו חתמה על התחייבות לשיפוי הבנק במקרה שמי מיורשי המנוח ידרוש להשיב את הכסף וטענותיו יתקבלו. עוד טען הבנק כי מעשיו עולים בקנה אחד עם הוראות חוק הירושה לפיהן "ההוצאות הכרוכות בהלוויית המוריש קודמות לכל חוב אחר ובעניין שאינו סובל דיחוי רשאי כל אחד מהיורשים לפעול על דעת עצמו".

גם שרה נתניהו הגישה כתב הגנה שצידד בעמדה שהציג בנק הפועלים. במרס 2014 הורה בית המשפט לדחות את התביעה לאחר שנתניהו ואחיה הסכימו על כך והגיעו להסדר שבו אף אחד מהם אינו מודה בטענות האחר.