שנה וחצי מאסר לנאשמת בפרשת המין בדרום

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע במסגרת הסדר טיעון את תושבת קריית גת בת 40, שביצעה עבירות מין בקטינים מתחת לגיל 14, בפרשה שנחשפה בשנה שעברה בחדשות 2. "הסדר הטיעון מביא בחשבון את נסיבות חייה קשות של הנאשמת", אמרו לאחר הדיון עורכות הדין שייצגו אותה

הנאשמת, ארכיון (חדשות 2)

החלטה בפרשת המין בדרום שנחשפה בחדשות 2: בית משפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (חמישי) את תושבת קריית גת, שהודתה בביצוע עבירות מין בקטינים מתחת לגיל 14. במסגרת הסדר טיעון שנחתם עימה היא תישלח לשנה וחצי מאסר בפועל, וייגזר עליה מאסר על תנאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כמו כן, הוסכם על כל הצדדים כי הנאשמת תשתתף בתכנית טיפולית במסגרת רשות לשיקום האסיר או עם שירות המבחן. בגזר הדין נכתב כי הסדר הטיעון נערך בשל "נסיבותיה המיוחדות של הנאשמת, המנהלת את חייה בשולי החברה ולאור התרשמות גורמי הטיפול מרמת התפקוד שלה, ובשל נסיבות ביצוע העבירה המיוחדות מאוד לתיק זה". עוד נכתב כי "עמדתם של כל הצדדים, לרבות הורי המתלוננים, היא כי האינטרס הציבורי מחייב טיפול בנאשמת".

"ההסדר, הכולל בתוכו עונש מאסר בפועל, מבטא את לקיחת האחריות של הנאשמת על מעשייה" כתבו עוד השופטים, "כמו כן הוא מביע מחד את חובתה של החברה להגן על קטינים מתחת לגיל 14 באשר הם, ואת הצורך להוקיע עבירות מין המבוצעות כלפי הקטינים. מנגד, מושיט יד לנאשמת לנסות לעזור לה לצאת ממעגל העבריינות הייחודי שהיא נמצאת בו ובכך להועיל לה ולחברה כולה".

עורכות הדין של הנאשמת מטעם הסנגוריה הציבורית, ליאורה גלאובך ונורית שני, אמרו כי ״אנו מברכות על הסדר הטיעון שמתחשב בחשיבות שיקומה של הנאשמת. בנוסף ההסדר הביא בחשבון את נסיבות חייה הקשות של הנאשמת, יכולותיה הרגשיות והקוגנטיביות והצורך הממשי בהליך טיפולי ושיקומי״.