"מדוע הואשם מרזל סמוך לבחירות?"

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה למשטרה לבחון את עיתוי ההחלטה להגיש כתב אישום נגד מועמד יחד - 6 ימים לפני הבחירות, בגין תקיפה שהתרחשה לפני כשנתיים בחברון. את תיעוד האירוע שבו הכה מרזל פלסטיני בביתו פרסמנו אתמול במהדורה המרכזית

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה היום (חמישי) למשטרה לבחון את השיקולים שהובילו להחלטה להגיש כתב אישום נגד ברוך מרזל, בגין אירוע שהתרחש לפני שנתיים, במועד קרוב כל כך לבחירות לכנסת. תיעוד האירוע פורסם אתמול במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במענה לפנייה של עורך הדין איתמר בן גביר אתמול, הודיע לו וינשטיין כי פנה לראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, לקבל הבהרות על השיקולים שהובילו להחלטה ומי קיבל אותה. 

תיעוד התקרית מלפני שנתיים התפרסם אתמול בחדשות 2, ובו נראה מועמד מפלגת יחד כשהוא פולש לביתו של פלסטיני תושב חברון, דוחף את בעל הבית ומכה אותו. בתיעוד ניתן לראות כיצד מורה בעל הבית למרזל שלא להיכנס, אך זה ממשיך פנימה אל תוך החצר.

כשמגיע חייל צה"ל לקראת בעל הבית, הוא חוצץ בינו לבין מרזל ואנשיו, בעוד מרזל טוען בפניו כי בעל הבית הוא שתקף ראשון. רגעים לאחר מכן תוקף מרזל שוב, צועק ובועט בו. מרזל הואשם בהסגת גבול פלילית ובתקיפה הגורמת חבלה של ממש. בדרכו לתפילה במערת המכפלה, כך נכתב בכתב האישום, נכנס מרזל יחד עם אנשים נוספים לחצר ביתו של האיש, שביקש מהם לצאת. מרזל מנגד, טוען כי הוזמן על ידי בעל הבית להיכנס. במשטרה אומרים כי מרזל נכנס מלכתחילה לבית "כדי לעבור עבירה פלילית".

מרזל: "מנסים לפגוע בריצה שלי"

"מוזר ששבוע לפני הבחירות המשטרה מגישה כתב אישום על אירוע שהתרחש לפני מספר שנים", אמר מרזל. "שולפים מהמגירה תיק ישן של מתלונן עבריין שנזרק אפילו מבצלם, האינטרס ברור הם מפחדים ומנסים לפגוע בריצה שלי בכל דרך".

מרזל הוסיף: "המשטרה והפרקליטות לא משלימים עם החלטת בית המשפט העליון לאפשר לי לרוץ. מדהים עוד יותר שבמשך שנים הם מגלים אוזלת יד בכל הקשור לזועבי אך איתי ידם קלה על ההדק. על אפם וחמתם בשבוע הבא יהיה בעזרת השם חבר כנסת ואלחם בפוליטיזציה שיש בפרקליטות ובמשטרה".

מהמשטרה נמסר אתמול בתגובה לטענות על העיתוי הבעייתי: "הנושא ייבחן ויופקו לקחים במידת הצורך".