התביעה דורשת: מאסר וקלון לשמעון גפסו

אחרי הרשעתו בלקיחת שוחד, הפרקליטות מציגה עמדה קשוחה מול ראש עיריית נצרת עילית המושעה ודורשת לגזור עליו מאסר בפועל של 8 חודשים עד שנתיים, ולהטיל קלון. אם ייגזר עליו קלון הוא לא יוכל להתמודד שוב במשך 7 שנים

גפסו בבית המשפט, ארכיון (פלאש 90)

שלושה שבועות לאחר שהורשע בלקיחת שוחד, התביעה במשפטו של ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו דורשת מבית המשפט להטיל עליו מאסר בפועל של בין שמונה חודשים שנתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התובע עו"ד רז ולטר אמר בדיון במשפטם של הנאשמים, גפסו וסגנו עדי ברקו, כי הם פגעו במעשיהם בתקינות המנהל ובאמון הציבור שניתן לעובדי הציבור: "טובת ההנאה - התניית השוחד שהציבו לחבר המועצה בהתפטרותו, היא חציית קו אדום בשימוש באמצעים פליליים".

"עבירת השוחד היא עבירה חמורה המצדיקה מאסר בפועל", הדגישו בפרקליטות. "יש בהתנהגותו של גפסו קלון בשעה שביצע את העבירה תוך ניצול מעמדו על מנת להלך אימים על חבר מועצה כדי שתצמח לו תועלת פוליטית. יש במעשיו משום פגיעה ישירה בעקרונות הדמוקרטיה ובמוסדות השלטון המקומי".

אם יוטל על גפסו קלון, הוא לא יוכל להתמודד לתפקיד ציבורי במשך שבע שנים, בלי קשר לעונש המאסר שבית המשפט יחליט לגזור עליו. כעת נערך שלב הטיעונים לעונש, לאחר שבית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע את גפסו, שהושעה מתפקידו, בלקיחת שוחד.

בפסק הדין קבע ביהמ"ש: גפסו היה מעורב בהצעה הפסולה

גם סגנו של גפסו, עדי ברקו, הורשע בלקיחת שוחד. בהכרעת הדין ניתח השופט עודד גרשון את מכלול הראיות בראשן הקלטות שיחותיו של גפסו עם חבר מועצת העיר סמיון ברון, שלו הציב יחד עם סגנו את מסכת השוחד - התניית אי פיטוריה של גרושתו של ברון מעבודה בקאנטרי קלאב העירוני, אם לא יצטרף לקואליציה בראשותו.

בפסק דינו כתב השופט גרשון: "הנאשם הכחיש כל קשר להצעה שהוצעה למתלונן להתפטר מחברותו במועצת העיר כתנאי להשארתה של גרושתו במקום עבודתה מבלי לפטרה. הוא טען כי לא ידע על הצעה כזו שהוצעה למתלונן וממילא גם לא הסכים לה".

הוא הוסיף וכתב כי הגיע למסקנה שאינו יכול לסמוך על דברי מר גפסו ולבסס את הכרעת הדין על דבריו. "הונחה בפני מסכת ראייתית נסיבתית המצביעה על כך שמר גפסו היה מעורב בהתניה הפסולה מתחילתה. הגעתי למסקנה כי ההיגיון והשכל הישר מובילים לתוצאה חד משמעית שלפיה לא רק ידע על ההתניה הקושרת את אי פיטורי דורה ממקום עבודתה בכך שהמתלונן יתפטר מחברותו במועצה, והסכים לכך, אלא גם שהיה מעורב באופן אישי ביצירת ההתניה האמורה מראשיתה".