אישום: "עוכב במחסום - והחליט לרצוח יהודים כנקמה"

חאלד קוטינה, שביצע את פיגוע הדריסה בירושלים בו נהרג שלום שרקי ז"ל ונפצעה קשה חברתו שירה קליין הואשם ברצח ובניסיון רצח. על פי כתב האישום, הוא הסתובב עם רכבו וחיפש אחר יהודים שבהם יוכל לפגוע. כשזיהה את בני הזוג הוא האיץ את רכבו, סטה במכוון למדרכה ופגע בהם העוצמה

קוטינה מובא להארכת מעצרו, בשבוע שעבר

עוכב במחסום בכניסה לירושלים - והחליט לרצוח יהודים כנקמה. לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש היום (שני) כתב אישום נגד חאלד קוטינה, הפלסטיני שדרס למוות את שלום יוחאי שרקי ז"ל ופצע את חברתו שירה קליין. הוא מואשם ברצח ובניסיון רצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, קוטינה החליט לבצע פיגוע נגד יהודים לאחר שעוכב במחסום באחת הכניסות לירושלים יחד עם הוריו. הוא לקח את ההורים ממקום מגוריו בענאתא בחזרה לביתם בשייח' ג'ראח במזרח ירושלים ולאחר שהוריד אותם החליט לבצע את הפיגוע.

סמוך לשעה שעה 23:00 בלילה שבו ביצע את הפיגוע הוא נסע עם רכבו בשדרות בר לב בירושלים, תוך שהוא מחפש הולכי רגל שנראים לו יהודים. כשהבחין קוטינה בשרקי ובחברתו כשהם הולכים על המדרכה סמוך לתחנת אוטובוס, הוא האיץ את המכונית, הסיט אותה בכוונה למדרכה ופגע בבני הזוג בעוצמה רבה.

ההרוג שלום יוחאי שרקי ז"ל (באדיבות המשפחה)

שרקי וקליין נפצעו באורח קשה ומספר שעות לאחר מכן נקבע מותו של שרקי בבית החולים. קליין עדיין מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם בעיר בעקבות פציעתה.

"במעשיו המתוארים לעיל, גרם הנאשם בכוונה תחילה למותו של שלום שרקי ז"ל וכן ניסה לגרום למותה של שירה קליין", נכתב בכתב האישום.