בית הדין נזף בפרקליטות: הגישו את תצהיר אשת רה"מ

יממה לאחר שהפרקליטות לא כללה את תצהיר אשת ראש הממשלה בתצהירי ההגנה שהגישה בעניין תביעתו של מני נפתלי, נזף בית הדין לעבודה בהתנהלות המדינה. "החלטת בית הדין אינה המלצה", קבע השופט והורה לפרקליטות להגיש את התצהיר של שרה נתניהו עד יום ראשון

"החלטת בית הדין אינה המלצה" (פלאש 90)

בית הדין האזורי לעבודה הורה היום (רביעי) באופן חד משמעי לפרקליטות להגיש תצהיר מטעמה של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו בעניין תביעתו של אב הבית לשעבר מני נפתלי עד ליום ראשון הקרוב. בהחלטה מתח בית הדין ביקורת על התנהלות הפרקליטות: "החלטת בית הדין אינה בגדר המלצה ויש לקיימה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם סברה המדינה כי מטעם כלשהו אשר לא פורט בהודעתה היא מבקשת להימנע מהגשת תצהיר - היה עליה לבקש את רשות בית הדין לעשות כן ולנמק את בקשתה, ולא להחליט באופן חד צדדי וכראות עיניה לגבי אופן ניהול ההליך", נכתב בהחלטת בית הדין. "טענת המדינה כי אינה סבורה שיש צורך בעדות גברת נתניהו מוטב היה לולא נטענה".

במקביל, בית הדין הורה למני נפתלי להסביר עד מחר (חמישי) בשעה 13:00 כיצד הגיע לידיו תצהיר לא חתום של שרה נתניהו. נפתלי ופרקליטיו טענו קודם לכן כי התצהיר הועבר על ידי עובדת אחרת במעון, אך נפתלי נדרש להגיש תצהיר כתוב וחתום על השתלשלות המקרה.

אב הבית לשעבר מני נפתלי (חדשות 2)

אתמול הגישה הפרקליטות את תצהירי ההגנה במסגרת התביעה של נפתלי, מבלי לצרף את עדותה של נתניהו. את ההחלטה שלא לצרף את עדותה הסבירו כך: "עדותה התבקשה על-ידי התובע. מלכתחילה סברו הנתבעים כי אין מקום ואין צורך לזמן את אשת ראש הממשלה למתן עדות בתיק זה, וכי ניתן להסתפק בעדים אחרים שיובאו מטעם הנתבעים".

בתגובה לדברים הגישו עורכות דינו של נפתלי בקשה דחופה לבית הדין להורות לפרקליטות להגיש את התצהיר. "גלוי וברור שהנתבעים מנסים להסתיר את הנעשה במעון ראש הממשלה בכל מחיר ובפרט את התנהלותה של גב' נתניהו", נכתב בבקשה.

אחר הצהריים הגישו עורכות הדין של נפתלי לבית הדין מסמך שנערך לכאורה במשרדו של עו"ד יוסי כהן ומהווה למעשה תצהיר לא חתום של שרה נתניהו.