כתב אישום: אנס נשים לאחר שטשטש הכרתן

כתב אישום הוגש נגד תושב ת"א בחשד שאנס 3 נשים לאחר שטשטש את הכרתן. בתחילה, סברה המשטרה כי הצליחה לראשונה להוכיח שימוש ב"סם האונס", אך בדיקות המעבדה טרם העלו ממצאים חד משמעיים לגבי שרידי סם. בנוסף כתב האישום מיחס לנאשם גם צילום העבירות והפצת הסרטים בין חבריו

תמונת הנאשם שפרסמה המשטרה (משטרת ישראל)

הפרקליטות הגישה הבוקר (ב') כתב אישום נגד יניב נחמן, תושב תל-אביב בן 38, המייחס לו מעשי אונס שביצע בנשים לאחר שטשטש את הכרתן באמצעות אלכוהול. למרות ניסיונות המשטרה לבסס האשמות נגדו שהוא השתמש במה שמכונה "סם האונס", בדיקות המעבדה טרם הצליחו להוכיח זאת. על פי טענת הפרקליטות הנאשם גם תיעד את המעשים שביצע בנשים והפיץ את התמונות והסרטונים בקרב חבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נחמן נעצר לפני כחודש לאחר שהמשטרה סברה כי הצליחה לשים ידה על כוס משקה שהכילה "סם אונס" באמצעותה זמם לערפל את חושיה של אישה כדי לבצע בה, על פי החשד, עבירות מין. הנוזל החשוד נשלח לסדרה של בדיקות מעבדה, אך הבדיקות לא העלו ממצאים חד משמעיים לגבי תכולת המשקה. פרקליטות מחוז תל-אביב הגדירה את המעשים בכתב האישום כך: "הנאשם השקה את הנשים באלכוהול - אשר כשלעצמו או בתוספת חומר נוסף אשר אינו ידוע - הוביל לטשטוש הנשים ולכדי אובדן שליטתן במתרחש".

לאחר מעצרו פרסמה המשטרה את תמונתו של נחמן במטרה לגרום לנשים נוספות להתלונן נגדו, והפעולה הצליחה: שתי תלונות נוספות שנאספו נגדו אחרי פרסום זהותו ותמונתו מופיעות גם הן בכתב האישום.

טרם הוכח משפטית שימוש בסם אונס בישראל

האישום הראשון, שהוביל להמשך החקירה, מייחס לנחמן אונס שביצע על פי החשד בשנת 2009. לאחר שעורפלה הכרתה של אישה היא מצאה עצמה עירומה במיטתו של הנאשם וכשניסתה להתרומם ממנה כדי להתלבש אחז הנאשם בכוח בכתפיה, פישק את רגליה ואנס אותה. בזמן האונס "המתלוננת בכתה ודרשה מהנאשם שיעזוב אותה, והיא נאבקה בו תוך שהיא צובטת ונושכת אותו", על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד לילך כץ. אישומים נוספים מייחסים לנחמן עבירת אינוס אחת משנת 2009 וכן עבירה של מעשה מגונה בנסיבות מחמירות וניסיון אונס משנת 2013.

לא נמצא סם אונס בבדיקות המעבדה (רויטרס)
לטענת הפרקליטות, בחומר הראיות שאספה נגד הנאשם קיימות, בין היתר, עדויות של שותף לדירתה של אחת המתלוננת, שנכח בדירה בעת ביצוע העבירה והעיד כי שותפתו הייתה נסערת וסיפרה לו כי הנאשם ניסה לאנוס אותה. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את החשוד עד תום ההליכים. 

למרות מעצרים רבים, בישראל טרם הוגש כתב אישום נגד חשוד באונס שעשה שימוש בסם אונס וזאת בעיקר בשל הזמן המועט ששרידי הסם נותרים בגוף הקורבן.

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv