אישום: רכז מודיעין מכר מידע מסווג לעבריין

גלעד גרנביץ', רכז מודיעין מיחידת להב 433, נעצר בחשד שמכר לעבריין בכיר מידע מסווג מתוך חקירות תמורת סכומי כסף גדולים. בכתב האישום שהוגש נגדו נטען כי מסר מידע על גורמים בארגוני פשע ובכך סיכן את חייהם - והכל בעבור בצע כסף. חוקר פרטי שתיווך בהעברת הכסף הפך לעד מדינה נגד השוטר

השוטר נעצר במסגרת חקירת מח"ש (חדשות 2)

כתב אישום בפרשת רכז המודיעין: כתב אישום הוגש הבוקר (א') נגד גלעד גרנביץ', ששימש כרכז מודיעין ביחידת להב 433, שלטענת חוקריו העביר מידע מסווג מחקירות מודיעין לעבריין בתמורה לכסף. עודד גביש, חוקר פרטי שתיווך בהעברת הכסף, הפך לעד מדינה נגד גרנביץ' ונגד הנאשמים האחרים בפרשה שהותרה לפרסום בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשד המרכזי הוא שהמידע שהביא גרנביץ' תמורת 100 אלף דולר נוגע לשני גורמים בארגון פשע ששיתפו פעולה עם המשטרה ולכן מרגע שגרנביץ' מסר מידע על זהותם - נשקפה להם סכנת חיים של ממש. תפקידו של גרנביץ' נחשב לרגיש במיוחד, מכיוון שבמסגרת תפקידו ריכז את המידע המודיעיני על מטעני החבלה של ארגוני הפשיעה ביחידת להב 433.

בכתב האישום שהגישה המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בפרקליטות המדינה, נטען כי לגרנביץ' בן ה-42 "הייתה נגישות למאגרי מידע סודיים ביותר של המשטרה המכילים קישורים למידע רגיש וסודי שיש בו כדי לסכן חיי אדם".

לטענת מח"ש בחודש יוני האחרון ניצל גרנביץ' יחד עם שלושה אזרחים את הנגישות שלו למאגרי המידע והמידע המסווג "לשם הפקת רווחים כלכליים". בכתב האישום נטען כי הנאשמים "יצרו הנאשמים קשר עם חוקרי פרטי שתיווך בהעברת מידע מסווג ורגיש ביותר בתמורה לכ-100 אלף דולרים.

נאשם בהתקנת האזנת סתר תוך מצג שווא

עוד נטען כי גרנביץ' ואחד האזרחים "הציגו מצג כוזב של פעילות משטרתית" כדי להתקין מכשיר ציתות ברכבו לצורך האזנת סתר אסורה. גרנביץ' נאשם בלקיחת שוחד, תיווך בשוחד, הפרת חובת סודיות, שיבוש הליכי משפט וקשירת קשר לביצוע פשע – עבירות המיוחסות גם לשלושת הנאשמים הנוספים: בני יפתח, אלי חדד ואלי מוסלי.

בפרשה נוספת שמסעירה את המשטרה, נעצר לפני כשבועיים עו"ד רונאל פישר החשוד לעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט. על פי החשד, פישר הציע לאלון חסן, יושב הראש המודח של ועד עובדי נמל אשדוד, לשלם לו סכומי כסף נכבדים שיועברו לקציני משטרה בתמורה למידע מתיקי החקירה המתנהלים נגדו. עדיין לא ברור האם פישר קיים את הבטחותיו ואכן שילם כסף לקציני משטרה תמורת המידע. עם זאת, קצין משטרה נחקר באזהרה בפרשה.

הפרשה נחשפה לאחר מעצרו של חסן לפני מספר חודשים, כשבמהלך חקירתו חשף בפני החוקרים את ההצעה שקיבל מפישר. לדבריו, פרקליט הצמרת יצר עמו קשר וביקש לייצג אותו, הוא ביקש ממנו בנוסף 150 אלף דולר שאותם יעביר כביכול לקציני משטרה שאותם הכיר עבור מסירת מידע רגיש שעשוי לסייע לו להתחמק מעונש.