הזמנת רצח - לעיני המצלמה: "לא אני אעשה זאת, אין לי לב"

חיים שדמי, בן ה-26 הואשם שניסה לפתור סכסוך שאליו נקלע - באמצעות רצח יריבו. הוא פנה לרוצח שכיר כדי שיסייע לו במלאכה, אלא שאז התברר כי מדובר בסוכן של משטרת ישראל. צפו בתיעוד

הזמין רצח - עם חיוך על השפתיים: חיים שדמי בן ה-26 נקלע לסכסוך עם חבר, והחליט לפתור את בעיותיו באמצעות רצח. הוא נפגש עם רוצח שכיר כדי לתכנן את המעשה, אלא שאז הוא לא העלה על דעתו כי האיש ששכר למשימה - היה סוכן משטרתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפגישתו הראשונה במכוניתו של הסוכן שכונה "אבו סאמר", הביע שדמי את חששו מפני האפשרות שיתועד בעת תכנון המעשה. "מפחיד לדבר", אמר. "בכל מקום יש מצלמות". במסגרת תיעוד הפגישה שהתקיימה בתחנת דלק במרכז הארץ, ניתן לראות כיצד לכאורה תוכננה דרך הפעולה. "אני רוצה טוטאל", אמר שדמי. "אבל אה... לא אני, אין לי לב".

הסוכן "אבו סאמר", שהופעל על ידי משטרת תחנת בנימין בשיתוף ימ"ר ש"י, ביקש מצדו לשמור על דיסקרטיות, פן ייוודע דבר המעשה לאנשים נוספים. "מה שעושים - ביני ובינך. אף אחד לא יידע, ואל תסביר לאף אחד", אמר. "אם אתה מסביר לאף אחד, גם אנחנו נופלים בזה". בתגובה לבקשתו, השיב שדמי: אצלנו אומרים "אם יש שלושה יהודים, אין סוד. אם יש שניים, יש סוד".

"שלם מקדמה, שאר הסכום - אחר כך"

בהמשך הסרטון ניתן לראות כיצד שדמי ו"אבו סאמר" ירדו לפרטים לצורך תכנון הרצח. "אבו סאמר" ביקש משדמי להעביר לו מקדמה על סך 5,000 שקלים, זאת לצד תמונתו של יעד החיסול ופרטיו. "כשאני אסיים, תביא לי את השאר", טען.

כששאל אותו שדמי כיצד לבצע את העברת הכספים, אמר לו "אבו סאמר": "עדיף בחוץ, יותר טוב לי... עזוב אותך, זה העבודה שלי וזה העניין שלי. זהו... אתה לא צריך... אני עובר, 'טיק', מוריד והולך. אפילו אתה לא שומע את הקול של הכדור".

העביר את המקדמה - ונעצר

מהתיעוד עולה כי שדמי הסכים לשלם סך הכל 15 אלף שקלים בעבור הרצח. לפגישתם השנייה של השניים הגיע שדמי עם מזוודה ובה המקדמה שנדרש להביא. "ראית איזה תיק של עורכי דין?", שאל בבדיחות. אלא שמיד עם מסירת הכסף נעצר שדמי והוא עומד לדין על ניסיון שידול לרצח.

עו"ד נס בן נתן

"אדם מבקש הגנה מאדם אחר עקב סכסוך שנטען שיש לו. המשטרה שולחת אנשים, שולחת סוכנים שישכנעו אותו לפגוע באותו אדם, שולחת אנשים ומדיחים אותו להסכים לפגוע באותו אדם", אמר עורך דין נס בן-נתן, פרקליטו של שדמי. במקביל, הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.